Která česká tenistka prorazí na Australian open? Los prvního grandslamu je na světě

Přidat na Seznam.cz

Tenisoví nadšenci se dočkali. První grandslam roku 2023 začne už za pár dní. I když české tenistky vyklidily pozice z vrchních příček, přesto jistě bude velmi sledovaný i českými fanoušky. Která z našich hráček má pro úvodní kolo těžký los a kdo by naopak měl v pohodě postoupit?

Nejtěžší los má určitě Tereza Martincová, která se utká na úvod s Běloruskou Arynou Sabalenkovou, která nejenže v neděli porazila ve finále na turnaji v Adelaide naši vycházející hvězdu Lindu Noskovou, ale navíc je to pátá hráčka světa.

Úplně jásat nad losem nemůže ani Kateřina Siniaková, která se střetne s Američankou Cori Gauffovou, což je v 18ti letech velká tenisová naděje. Už loni na podzim se mihla v první světové pětce!

O něco lepší rozlosování má Petra Kvitová, kterou čeká Belgičanka Alison van Uyvantcková. Stejně tak Karolína Plíšková, které los přisoudil Číňanku Wang Si-ju. I když především druhá jmenovaná Češka je velmi nevyzpytatelná a je bohužel schopná prohrát i s hráčkami z nižších pater světového žebříčku.

Dále se z českých hráček představí Barbora Krejčíková, která ještě nezná jméno soupeřky, bude to někdo z kvalifikantek. Klidně to může být někdo z našich nadějí – Sára Bejlek či Brenda Fruhvirtová. I Karolína Muchová čeká na někoho z vítězek kvalifikace.

Ale to ještě není zdaleka konečný výčet našich tenistek. Markéta Vondroušová se v prvním kole představí proti Američance Amandě Riskeové-Amritrajové. A Marie Bouzková si zahraje s Kanaďankou Biancou Andreescuovou.

Pro úplnost ještě dodejme jména soupeřů našich mužů. Nejtěžší los má Tomáš Macháč, jehož čeká světová trojka Nor Casper Ruud. Naše jednička Jiří Lehečka nastoupí proti Chorvatovi Bornu Čoričovi. Svého soupeře tak nezná jen kvalifikant Dalibor Svrčina.

Zdroj: wtatennis.com, sport.ceskatelevize.cz