Krize Budějovic pokračuje dál. Jablonci pomohla bouřka v kabině

Přidat na Seznam.cz

Po včerejšku už máme jistých šest čtvrtfinalistů českého fotbalového poháru, který má název Mol Cup. Po Spartě, Liberci, Zlínu a Dukle si postup zajistili i fotbalisté Plzně a Jablonce. Nyní se čekají už jen na dva zápasy, dnes třetiligové Velvary přivítají Opavu z druhé ligy a 6. prosince se utkají slávisté s Hradcem Králové.

S velkým smutkem odcházeli ze hřiště jihočeští fotbalisté, protože prohrou s Jabloncem 1:2 jen potvrdily své mizerné výsledky, které je v ligové tabulce dostaly až na současné předposlední místo. Znovu tu tak vyvstává otázka, zda trenéři Tomáš Zápotočný a Marek Nikl budou dál ve svých pozicích… „Dnes jsme dostali laciné góly, jsme z toho smutní. Dali jsme si vlastní gól, je to i nešťastná shoda náhod. Chtěli jsme postoupit, chtěli jsme, aby si kluci zlepšili sebevědomí. Bohužel se to nepodařilo. Budeme ale pracovat dál,“ věří ve své setrvání na trenérské lavičce Zápotočný.

Pokud by měla trenérská dvojice odejít, paradoxně (ale i s trochou nadsázky) tomu dal razítko syn jednoho z nich. Matouš Nikl si totiž v 57. minutě vstřelil vlastní gól. V tu chvíli už byl stav 1:1. „Dneska se nám nevedlo ani zahrávání standartních situací, většinou jsme do vápna posílali polovysoké balony, které neměly šanci na úspěch. Nekopali jsme to dobře, určitě si to vyhodnotíme,“ podotkl Zápotočný.

České Budějovice nyní čeká možná „mission impossible“ k nastartování svých výkonů, v příštím ligovém kole zajíždějí na Slaviii… Čekají nás teď do konce podzimu čtyři důležitá utkání. Budeme se snažit z nich vydolovat co nejvíce bodů,“ dodává odhodlaně českobudějovický kouč.

V Jablonci vládne spokojenost i proto, že neprohrál čtvrtý soutěžní zápas za sebou. Přesto o přestávce byla v jablonecké kabině bouřka… „Dali jsme gól z penalty, bohužel naší chybou bylo to, že jsme si hned pět minut před poločasem nechali vyrovnat na 1:1. Kvůli tomu jsem byl o poločase na hráče zlý. Kdybychom totiž vedli o půli, šlo by se nám do druhého poločasu lépe. Pak se nám ale podařilo dát gól na 2:1. Už jsme se nikam moc nehnali, zbytečně jsme to neotevírali. Přesto jsme stále vysoko presovali, nechtěli jsme, aby nám soupeř chodil před naši branku. Jsem rád, že jsme dobře dohráli i ten konec a necouvli jsme,“ podotkl jablonecký trenér Radoslav Látal.

SK Dynamo České Budějovice – FK Jablonec 1:2 (1:1)

Branky: 41. Osmančík – 38. Kratochvíl (z pen.), 58. Nikl (vlastní)

Zdroj: fkjablonec.cz, dynamocb.cz