Krejčíkovou už měsíc trápí zápěstí. V příštím roce odehraje méně zápasů

Přidat na Seznam.cz

Rok 2021 byl pro českou tenistku Barboru Krejčíkovou jako ze snu. Na grandslamu v Paříži vyhrála jak dvouhru, tak čtyřhru (s tradičním parťačkou Kateřinou Siniakovou), z olympiády si přivezla zlato a uspěla i na dalších menších turnajích, což jí vyneslo poprvé vstup do elitní desítky světového žebříčku. Bohužel na rok 2022 tolik ráda, z pohledu dvouhry, vzpomínat nebude, opakující se zranění jí odsunulo z první dvacítky rankingu WTA.

Přitom letošní rok začal pro rodačku z Ivančic velmi dobře. Na turnaji v Sydney se dostala do finále, kde sice podlehla Španělce Badosaové, ale i tak mohla s pozitivní náladou vstoupit do prvního grandslamu roku. Konečné čtvrtfinále se také mohlo považovat za solidní výsledek s tím vědomím, že se jí povedlo se Siniakovou vyhrát čtyřhru. A navíc se posunula na druhé místo světového žebříčku. Pak se však loňská sezona zlomila k horšímu…

V následujících turnajích v Dauhá a Dubaji prohrála vždy už ve druhém kole a pak přišly ty zmiňované zdravotní problémy. Bolavý loket jí vyřadil na dva měsíce z tenisu a není tak divu, že nebyla dostatečně připravená na obhajobu vítězství na French open. V hlavním městě Francie podlehla hned v úvodním kole domácí Diane Parryové. Aby toho nebylo málo, kvůli pozitivnímu testu na covid musela odstoupit ze čtyřhry…

Na dalších dvou grandslamech ve Wimbledonu a US open příliš velkou díru do světa neudělala, zato ve čtyřhře se Siniakovou vždy zářily a došly si až pro vítězné poháry. Ve dvouhře se jí začalo dařit až na podzim, kdy vyhrála dva turnaje za sebou (Tallin a Ostrava). Se svou sehranou kolegyní se ještě dostaly do finále Turnaje mistryň, pak se však kvůli zánětu v zápěstí musela omluvit z klání družstev nazvané o Pohár Billie Jean Kingové (dřívější Fed cup).

V tuhle chvíli se zatím stav zápěstí nelepší, a tak to vypadá, že do konce tohoto roku se bude Krejčíková věnovat jen fyzické kondičce. „Teď mi doktoři řekli, že to nemám pokoušet, abych nebyla zase dlouho mimo. Po zranění lokte se víc bojím, nechci vypadnout na několik měsíců. Bez zdraví to nejde,“ řekla 21. hráčka světového žebříčku.

Kondiční přípravu plánuje absolvovat ve Spojených arabských emirátech. První turnaj by měla odehrát v Adelaide. „Do budoucna nevidím. Jen musím udělat vše pro to, abych byla zdravá a od ledna připravená naskočit do turnajů,“ řekla šestadvacetiletá rodačka z Brna, která pro příští rok počítá s menším počtem turnajů. „Redukce zápasů bude nutná, musím si o tom pohovořit s trenérem. Turnajů asi nebude tolik a na každý z nich musím být dobře připravena,“ uvedla Krejčíková k zápasům v singlu. Avšak ve čtyřhře by se tolik omezovat nechtěla. „Deblů jsem moc neodehrála, ale s Kačkou (Siniakovou) se nám dařilo, tak v tom chceme pokračovat,“ dodala sympatická tenistka.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz , isport.blesk.cz