Krejčíková v San Diegu ovládla dvouhru i čtyřhru

Přidat na Seznam.cz

I když je americké San Diego vzdáleno od Česka kolem 9 a půl tisíce kilometrů, přesto museli tenisoví fanoušci slyšet spadnout kámen ze srdce Barbory Krejčíkové na zem. Po půlročním trápení se jí konečně povedlo zahrát dobrý turnaj. A nejenom ho dobře absolvovat, ale dokonce ho vyhrát a to dvojnásobně! Rodačka z Brna triumfovala na západě USA jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře se svojí osudovou parťačkou Kateřinou Siniakovou.

Před turnajem v San Diegu prohrála Krejčíková čtyřikrát za sebou v prvním kole včetně US Open. Avšak ve druhém největším státě Kalifornie to byla ta „stará, dobrá“ Barbora, která svou chytrou a pestrou hrou nedala žádné soupeřce šanci. V semifinále porazila domácí Collinsovou 3:6, 7:5, 6:2 a ve finále si vyšlápla na další Američanku Keninovou 6:4, 2:6, 6:4. „Přijela jsem sem s ne úplně dobrou statistikou po zranění, vlastně jsem nevyhrála žádný zápas,“ řekla Krejčíková. „Ale i tak jsem docela doufala a věřila, že bych mohla získat první výhru a pokračovat turnajem dál. Je docela zvláštní sedět tady s vyhraným titulem,“ usmívala se na tiskové konferenci česká tenistka.

Pro Krejčíkovou to znamená sedmý titul v kariéře a druhý „dvojtitul“ na jednom turnaji. Před dvěma lety dokázala vyhrát jak dvouhru, tak čtyřhru na Roland Garros, kde uspěla rovněž po boku Siniakové. Ve finále deblu se Krejčíková znovu setkala s Collinsovou, která nastoupila ve dvojici s krajankou Vandewegheovou. Česká dvojice zvítězila v poměru 6:1, 6:4 a definitivně si tak zajistila účast na letošním Turnaji mistryň.

Krejčíková má šanci se zúčastnit klání nejlepších tenistek i ve dvouhře. Vítězství v San Diegu jí totiž posunulo zpátky do první světové desítky.

Zdroj: redakce, wtatennis.com