Krejčíková se Siniakovou získaly poslední velký triumf. Jejich sbírka je kompletní

Přidat na Seznam.cz

Kdyby byla čtyřhra v tenise tak prestižní jako dvouhra, patřily by Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou bez nadsázky mezi sportovní legendy. Ve své sbírce už mají všechny grandslamy, olympijskou zlatou medaili, triumf z Turnaje mistryň a nyní se jim ještě povedlo získat titul z Indian Wells, což je neoficiální pátý grandslam roku. Ano, i co se týká čtyřhry, protože se na tomto kalifornském turnaji scházejí nejlepší hráčky v deblu.

Ve finále se naše dvojice střetla s brazilsko-německý párem Beatriz Haddadová Maiaová, Laura Siegemundová. V prvním setu jasně dominovaly české tenistky – 6:1. Jenže zbývající dvě sady byly velmi vyrovnané – 6:7, 10:7. V rozhodujícím dějství převážila větší zkušenost našich hráček. Přesto se sluší ocenit výkon soupeřek, vždyť poprvé v kariéře nastoupily spolu a hned se dostaly do finále!

Český pár už získal společně 15. titul v kariéře. Siniaková už má dokonce celkově 22. trofej a zaslouženě se už 68 týdnů v řadě drží na místě světové jedničky. Krejčíková, která má ve své sbírce šestnáct deblových titulů, je ve světovém žebříčku hned za ní.

Zdroj: redakce, bnpparibasopen.com