Krejčíková se Siniakovou se stávají legendami. Z Austrálie si vezou sedmý grandslam

Přidat na Seznam.cz

Při sledování utkání v tenisové čtyřhře zažije televizní divák či fanoušek přímo v hledišti zpravidla více napětí a atraktivity než u dvouhry. Přesto paradoxně je čtyřhra upozaďována celkově médii na úkor dvouhry. Nejenom tenisoví, ale i celkově sportovní, fanoušci s napětím sledovali souboj o historicky největší počet grandslamů, v čemž se předháněli Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič. Jak je to ale ve čtyřhře?

Asi žádného tenisového fanouška nepřekvapí, že nejvíce grandslamových titulů ve hře „o čtyřech lidech“ získala Martina Navrátilová a to neskutečných 31! Při vší úctě ke Kateřině Siniakové a Barboře Krejčíkové s k tomuto počtu ani nepřiblíží, přesto je nutno zatleskat jejich sedmému titulu, který dnes ráno získaly na Australian open. A i když se obě hráčky snaží o co nejlepší umístění a výsledky ve dvouhře, zatím nedávají čtyřhře vale a pokusí se získávat dál tituly i v této „druhořadé“ tenisové disciplíně.

V tom posledním úspěšném finále zvítězily nad japonskou dvojicí Šúko Aojamaová, Ena Šibaharaová 6:4, 6:3. „Jsem ráda, že s Katkou pořád hrajeme, a moc jí za vše děkuji. Máme za sebou dlouhou cestu a stále se snažíme zlepšovat a posouvat. Těším se na další společné zážitky,“ řekla na kurtu Krejčíková. „Byly to úžasné dva týdny. Jsme šťastné, hrálo se ve skvělé atmosféře,“ dodala Siniaková.

Kateřina Siniaková si touto výhrou pojistila pozici hráčky číslo jedna ve čtyřhře, Krejčíková je hned za ní. Ale vraťme se ještě k historickým žebříčkům. Navrátilovou musíme vnímat spíše jako Američanku, a tak z českého pohledu má nejvíce titulů ve čtyřhře Jana Novotná s dvanácti triumfy, o dva méně má na svém kontě Helena Suková. V silách letošních vítězek Australian open je obě tyto legendy přeskočit.

Zdroj: redakce, ausopen.com