Krejčíková se Siniakovou se staly deblovými královnami Turnaje mistryň

Přidat na Seznam.cz

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou ovládly tenisový Turnaj mistryň a staly se nejlepším deblovým párem na světě. Nasazené jedničky porazily ve finále v mexické Guadalajaře tchajwansko-belgický pár Sie Šu-wej, Elise Mertensová 6:3 a 6:4, píše server News.

Titulem ve čtyřhře na Masters Krejčíková a Siniaková navázaly na Andreu Sestini Hlaváčkovou, Hanu Mandlíkovou, Helenu Sukovou a Janu Novotnou, které ale měly vždy partnerku z ciziny. Rekordních třináct trofejí má Navrátilová, ta ale vyhrála vždy jako Američanka. Staly se tak čistě prvními českými vítězkami Turnaje mistryň.

„Znamená to pro mě hodně. Vždycky jsem vzhlížela k legendám, které hrávaly před námi. Je pěkné, že máme všechny ty skvělé hráčky, a některé jsou tu pořád s námi a snaží se nám pomáhat. Oceňuji to a je pěkné, že můžeme dělat to, co máme rády, a dostávat rady od nejlepších,“ řekla Krejčíková.

Siniaková s Krejčíkovou v Mexiku završily životní sezonu. Před Turnajem mistryň letos vyhrály grandslamové Roland Garros, staly se olympijskými vítězkami v Tokiu a přidaly další dva tituly na okruhu WTA – ovládly Gippsland Trophy a Madrid. Už před finále byly nejlepším párem sezony.

Zdroj: news.cn