Krejčíková se konečně rozjela. V San Diegu zabojuje o finále

Přidat na Seznam.cz

Když letos v únoru ovládla Barbora Krejčíková prestižní turnaj v Dubaji, postěžovala si, že se o ní málo píše. Zkrátka že novináři se soustředí na Swiatekovou, Sabalenkovou, Rybakinovou či Gauffovou. Jenže její vyjádření se poté proti ní obrátilo, protože se jí následně vůbec nedařilo a šla od porážky k porážce. Až tento týden si česká tenistka zatím vede velmi dobře, na turnaji v San Diegu už je v semifinále.

Ve čtvrtfinále porazila Krejčíková Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou ve dvou setech 6:4, 6:3. Asi jedinou krizi měla naše tenistka v prvním setu, kdy vedla 5:1, ale Brazilka dokázala snížit na 5:4. Více jí však Krejčíková nedovolila. „Myslím, že jsem byla opravdu klidná,“ řekla třináctá hráčka světa. „Opravdu jsem čekala, že bude bojovat a bude se snažit využít každou příležitost, která se jí naskytne. V těch chvílích jsem se soustředila na sebe a soustředila se na to, abych zahrála dobrý úder, a jsem ráda, že se mi to povedlo.“

V semifinále se rodačka z Ivančic střetne s americkou hráčkou Danielle Collinsovou. „Nikdy jsem s ní nehrála, nikdy jsem s ní netrénovala, takže netuším, co od ní můžu čekat,“ řekla Krejčíková. „Ale je v semifinále, vyhrála tři zápasy, takže se na ty zápasy určitě podívám.

Navíc má Krejčíková v San Diegu také velkou šanci uspět ve čtyřhře. Se svou osudovou parťačkou (mají na kontě už několik grandslamů) Kateřinou Siniakovou se také dostaly mezi nejlepší čtyři deblové páry. Pro Krejčíkovou je však hlavně velmi důležité mít v San Diegu úspěch ve dvouhře, protože jí na podzim čeká velká obhajoba bodů z loňských vyhraných turnajů v Ostravě a Tallinu.

Zdroj: redakce, wtatennis.com