Krejčíková s Vondroušovou už jsou mimo hru. Český prapor drží už jen Kvitová

Přidat na Seznam.cz

Do turnaje v Miami vstoupilo deset českých tenistek. Kolo po kole postupně odpadávaly, až ve čtvrtfinále zůstala jediná Petra Kvitová. Mezi poslední osmičku se dostala díky výhře nad Ruskou Varvarou Gračevovou.

Věkový rozdíl mezi Kvitovou a její soupeřkou je jedenáct let a možná právě zkušenosti české tenisové jedničky rozhodly o jejím těsném vítězství 7:5, 7:6. Dvojnásobná wimbledonská vítězka se do čtvrtfinále v Miami dostala už počtvrté (předtím v letech 2014, 2019 a 2022).

O semifinále se nyní střetne s další Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou, která ušetřila síly, protože její osmifinálová soupeřka Kanaďanka Bianca Andreescuová zápas za stavu 6:7, 2:0 vzdala.

Za branami čtvrtfinále naopak zůstaly Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová. Prvně jmenovaná prohrála se světovou dvojkou Arynou Sabalenkovou z Běloruska lehce 3:6, 2:6. A Vondroušová nestačila na Soranu Cirsteaovou a rumunské hráčce podlehla 6:7, 4:6.

Kromě dvou zmíněných porážek je další nepříjemnou informací zranění Kateřiny Siniakové, která nebude moci nejen nastoupit do následujících antukových turnajů, ale pravděpodobně nestihne ani kvalifikaci Poháru Billie Jean Kingové proti Ukrajině, která se uskuteční 14. a 15. dubna. „Bohužel potřebuji nějaký čas na uzdravení a možná budu muset vynechat několik dalších turnajů. Věřím, že to nebude na dlouho. Pokusím se vrátit na okruh tak rychle, jak jen to bude možné,“ uvedla Siniaková na svém instagramu.

Zdroj: redakce, wtatennis.com, Instagram