Krejčíková s Lehečkou vyřadili velké favority a jsou v semifinále

Přidat na Seznam.cz

Barbora Krejčíková a Jiří Lehečka nevstoupili do svých zápasů ve čtvrtfinále ideálně. Lehečka prohrál první set 4:6 a Krejčíková dostala v první sadě dokonce kanára. Nijak je to však nerozhodilo a nakonec se oba radovali z postupu mezi nejlepší čtyřku. V semifinále čeká Lehečku bývalá světová jednička Brit Andy Murray a Krejčíková vyzve Jessicu Pegualovou z USA.

Barbora Krejčíková se účastní turnaje v Dubaji a ve čtvrtfinále jí čekala světová dvojka a letošní vítězka Australian open Běloruska Aryna Sabalenková. Jak už bylo poznamenáno, první sadu prohrála česká tenistka poměrem 0:6. Ani druhý set se pro ní nevyvíjel pozitivně, ztratila své podání a v tu ránu byl stav 1:3. Pak se jí však podařilo naopak získat brejk a set došel do tie-breaku, který vyzněl jasně pro Krejčíkovou 7:2. Pohodu si 27letá rodačka z Brna přenesla i do posledního dějství, které vyhrála jednoznačně 6:1.

„Prostě jsem bojovala. Nikdy se nevzdávám, ať je stav jakýkoliv, bojuju až do konce,“ popsala nepříznivý stav moderátorovi na kurtu. „A rozhodně mi pomohli čeští fanoušci. Hodně mi tu situaci usnadnili, říkali mi srandovní věci, aby to odlehčili a abych se uvolnila. Takže jim chci moc poděkovat, cítila jsem se jako doma, jako když jsem vloni hrála v Ostravě,“ zamávala přítomným českým fandům.

Lehečka se na turnaji v Dohá utkal o postup mezi nejlepší čtyřku s prvním nasazeným hráčem Andrejem Rubljovem z Ruska. Porazil ho po setech 4:6, 6:4, 6:3. „Poslední dva měsíce byly úžasné. Zlepšil jsem všechno. Hlavně psychiku na kurtu. Na turnaji Next Gen jsem nabral sebevědomí a naučil jsem se s tím pracovat,“ podotkl Lehečka v rozhovoru na kurtu a připomněl tak svou finálovou účast na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let. Především se mu ale povedl první letošní grandslam, když na Australian open postoupil mezi nejlepší osmičku. Následně potvrdil svou formu i v reprezentačním dresu, když výrazně pomohl porazit Portugalce a Češi se tak představí ve finálové části Davis cupu.

Zdroj: atptour.com , wtatennis.com