Krejčí si v NBA znovu vylepšil osobní rekord

Přidat na Seznam.cz

Basketbalista Vít Krejčí nastoupil v noci na dnešek v dresu Atlanty proti Charlotte, a i tentokrát přepisoval svůj osobní rekord. Autor devatenácti bodů se však musel spolu se svým týmem sklonit před svými soupeři, Charlotte totiž v poslední čtvrtině otočilo vývoj utkání a zvítězilo 114:115.

V barvách Atlanty figuroval v základní sestavě také hvězdný rozehrávač Trae Young, který se vrátil po zranění prstu do sestavy. Ani jeho přítomnost však porážku neodvrátila. Nepomohlo ani vylepšené bodové maximum třiadvacetiletého rodáka ze Strakonic, který po individuální stránce prožil svůj nejlepší večer v NBA.

Český reprezentant strávil na palubovce necelých 34 minut, během kterých nasbíral 19 bodů. K tomuto číslu přispěl také třemi proměněnými trojkami a stal se tak spolu se Srbem Bogdanem Bogdanovičem nejlepším střelcem Atlanty. Domácí celek o vítězství přišel až v úplném závěru, když necelé čtyři vteřiny před koncem vsítil rozhodující koš hostujcí Miles Bridges. Ještě před závěrečnou částí přitom Atlanta vedla rozdílem patnácti bodů. Hawks spolu s Krejčím mají i přes porážku jistotu minimálně předkola play-off, naopak jejich soupeř do vyřazovacích bojů nezasáhne.

zdroj: idnes