Krejčí se definitivně zařadil mezi legendy. V noci dosáhl bájné tisícovky zápasů

Přidat na Seznam.cz

David Krejčí zažívá během posledních 365 dní velmi pestrý hokejový život. Vloni v tuto dobu hrál extraligu za Olomouc a chystal se na olympijské hry, které však českému týmu šeredně nevyšly – nároďák prohrál ve čtvrtfinále se Švýcarskem. Pak však nastaly jen ty světlé okamžiky. Česká reprezentace právě v čele s Krejčím napravila olympijský propadák a přivezla z Finska bronzové medaile. Rodák ze Šternberka se v létě vrátil do Bostonu, s kterým v letošní sezoně zatím hraje skvělou partii – „Medvědi“ jsou v čele kanadsko-americké soutěže napříč oběma konferencemi. A teď ještě třešnička na dortu – v noci odehrál v nejslavnější hokejové lize tisící zápas. A obdivuhodné na to je, že Krejčí je za „velkou louží“ věrný celou dobu Bostonu.

David Krejčí se tak stal třináctým Čechem, kterému se podařilo dosáhnout bájné tisícovky zápasů.

Přehled českých hokejistů s nejvíce zápasy v NHL:

1. Jaromír Jágr (Pittsburgh, Washington, NY Rangers, Philadelphia, Dallas, Boston, New Jersey, Florida, Calgary) 1733

2. Roman Hamrlík (Tampa Bay, Edmonton, New York Islanders, Calgary, Montreal, Washington, New York Rangers) 1395

3. Robert Holík (Hartford, New Jersey, NY Rangers, Atlanta) 1314

4. Radek Dvořák (Florida, NY Rangers, Edmonton, St. Louis, Atlanta, Dallas, Anaheim, Carolina) 1260

5. Patrik Eliáš (New Jersey) 1240

6. Václav Prospal (Philadelphia, Ottawa, Florida, Tampa Bay, Anaheim, NY Rangers, Columbus) 1108

7. Jakub Voráček (Columbus, Philadelphia) 1058

8. Radim Vrbata (Colorado, Carolina, Chicago, Phoenix, Tampa Bay, Vancouver, Florida) 1057

9. Petr Svoboda (Montreal, Buffalo, Philadelphia, Tampa Bay) 1028

10. Milan Hejduk (Colorado) 1020

11. Petr Sýkora (New Jersey, Anaheim, NY Rangers, Edmonton, Pittsburgh, Minnesota Wild) 1017

12. Tomáš Plekanec (Montreal, Toronto) 1001

Pokud se Krejčího bude držet zdraví, tak je jisté, že do konce sezony překoná Plekance, Sýkoru, Hejduka a Svobodu. Pokud by se rozhodl pokračovat v kariéře i v příští sezoně, dostal by se před Vrbatu a Voráčka, který nyní bohužel přerušil kariéru kvůli následkům z otřesů mozku. Při velké fantazii by ještě mohl atakovat šestého Prospala.

Mimochodem Krejčí už mezi českými hokejisty šestý je, ale týká se to kanadského bodování. A mezi nahrávači je dokonce čtvrtý!

Po vítězném zápase proti Philadelphii 6:0 se na tiskové konferenci vyjádřili ke Krejčímu nejenom čeští parťáci, ale i trenér Bostonu.

„Myslím, že mnoho hráčů k němu má ohromný respekt. A zcela právem, bez jakýchkoliv pochyb. Je legendou Bruins a dnes znovu ukázal, proč tomu tak je. Všem okolo sebe pomáhá, aby byli ještě lepší,“ uvedl kouč Jim Montgomery.

„Je skvělé něco takového vidět. Je to motivující, člověka napadne, zda třeba jednou neprožije také takový zápas, ale povede se to jen pár hráčům. Jsem fakt rád, že jsem u toho mohl být. Je to strašně chytrý hráč, který také velmi tvrdě pracuje. A je každým rokem lepší a lepší. Doma je za legendu, tam každý ví, kdo je David Krejčí. Teď má tady tisíc zápasů v jednom týmu. Myslím, že se stal legendou i tady, což je úžasné,“ řekl Zacha, který se na vysoké výhře podílel dvěma góly a jednou přihrávkou.

„Je to neskutečný hráč. Je jako můj velký – o deset let starší – brácha. Vzhlížel jsem k němu, když jsem jako mladý do ligy přicházel. A také jsem se od něho každý den učil. Pomohl mi vyrůst jako hráči, ale i jako člověku mimo led. Teď jsou z nás blízcí přátelé. Mám z něj velkou radost. Je to neuvěřitelný hráč a zaslouží uznání,“ dodal jeden z nejlepších hráčů posledních let David Pastrňák.

Zdroj: nhl.com, sport.aktualne.cz