Krásná Seemanová se těsně nedostala do finále stovky. Napraví to na dvojnásobné trati?

Přidat na Seznam.cz

Nejlepší česká plavkyně posledních let Barbora Seemanová má za sebou první start na letošním mistrovství světa, které se koná v australském Melbourne. V disciplíně 100 m volný způsob pomýšlela na finálovou účast. Nakonec ale skončila už v semifinále a celkově obsadila 14. příčku.

I když se Seemanové podařilo stejně jako v rozplavbě, tak i v semifinále uplavat trať pod 53 sekundy, stejně jí na finálovou osmičku scházely tři desetiny.

Seemanová se tak bude muset spoléhat na 200m volný způsob, což je její parádní disciplína. Vloni se na této trati stala mistryní Evropy v dlouhém a vicemistryní Evropy v krátkém bazénu. Od té doby však členka Motorletu Praha změnila trenérské vedení. Petru Škábovou, která je i reprezentační koučkou, vystřídal Švýcar Luka Gabrilo. Krásná plavkyně potřebovala po zdravotních problémech znovu nakopnout svou kariéru a překopala tak své trenérské zázemí.

Barbora Seemanová nemyslí jen na svou kariéru, ale snaží se plavání propagovat mezi veřejností. I proto spolupracovala s projektem Rozplaveme Česko, kde názorně předváděla jednotlivé plavecké styly.

Zdroj: redakce, irozhlas.cz