Krásná lyžařka brzy vstoupí do dějin. Michaela Shiffrinová atakuje rekord legendárního Stenmarka

Přidat na Seznam.cz

Pamětníci sjezdového lyžování jistě rádi vzpomínají na úžasné výkony švédského fenoménu Ingemara Stenmarka, který kraloval sjezdovkám v 70. a 80. letech. Získával zlaté medaile z olympijských her a světových šampionátů, navíc jeho 86 vítězství ve Světovém poháru se zdála nepřekonatelná. Jenže co se v jedné éře zdá nemožné, pro novou generace se to stává velkou výzvou. A proto není divu, že zmiňovaný Stenmarkův rekord v počtu vítězství bude s velkou pravděpodobností v této sezoně překonán.

Nebude to však muž, kdo by měl pokořit Švédův milník, ale krásná Američanka Michaela Shiffrinová. V současné době má na svém kontě 82 vítězství ve Světovém poháru. V posledních letech je to jednoznačně největší hvězda lyžařského sjezdového světa. Tuto roli převzala od své krajanky, též krásné lyžařky, Lindsey Vonnové.

Právě Vonnová měla být tou, kdo překoná Stenmarka, ale zdravotní problémy jí před čtyřmi lety „vyhnaly“ ze sjezdovek. O víkendu v Kranjské Goře Vonnovou dostihla v počtu vítězství právě Shiffrinová a experti předpokládají, že se jí do konce ročníku 2022/23 podaří dohnat Stenmarka.

Klidně se může stát, že se historického milníku dočkáme u nás, ve Špindlerově Mlýně, kde se na konci ledna konají závody jak ve slalomu, tak v obřím slalomu. Což jsou právě dvě nejsilnější disciplíny Shiffrinové. Do té doby se samozřejmě uskuteční ještě několik závodů, díky kterým by se Američanka mohla přiblížit k „nepřekonatelnému“ rekordu legendárního Stenmarka.

Zdroj: bbc.com