Krásná Fabiana Bytyqi obhájila mistrovský titul. Andělská pěst nedala Mexičance žádnou šanci

Přidat na Seznam.cz

Trochu ve stínu souboje Karlos Vémola versus Ala Matavaa (Čech svého soupeře „uškrtil“), který se konal v rámci Oktagonu v Liberci, se na druhém konci republiky uskutečnil další prestižní duel. V brněnské hale Sono Centrum obhájila česká boxerka Fabiana Bytyqi titul v organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii. Soupeřku z Mexika Elizabethu Lópezovou Corzoovou porazila na body, tři arbitři rozhodli v její prospěch v poměrech 99:91, 98:92 a 99:91.

Rodačka z Ústí nad Labem se s Mexičankou střetla podruhé. Minulý duel, který se uskutečnil vloni v červenci, skončil remízou. Tentokrát už na soupeřku našla správnou taktiku. Ve 22. duelu si tak připsala dvacáté vítězství, dva její zápasy skončily remízou.

Bytyqi se poprvé stala mistryní světa v roce 2018, kdy porazila britskou vyzyvatelku Denisu Castleovou. Už za rok svůj titul obhájila, tentokráte proti Maríe Vargasové z Mexika. Z dřívějška má i prvenství z juniorského mistrovství světa. Andělskou pěst, jak se Fabianě Bytyqi říká, trénuje jeden z našich nejslavnějších boxerů historie Lukáš Konečný.

Zdroj: redakce, wbcboxing.com