Královéhradečtí hokejisté byli kousek od postupu do semifinále Ligy mistrů. Chyběl jeden gól…

Přidat na Seznam.cz

V sezoně 2019/20 se královéhradečtí hokejisté dostali v Lize mistrů až do finále, kde prohráli s Frölundou 1:3. I letos měli našlápnuto na podobný úspěch, jenže ve čtvrtfinále zakopli. Po výsledcích 2:2 a 1:2 po prodloužení vypadli se švýcarským Zugem.

„Odvedli jsme velmi dobrou práci – odehráli kvalitní zápas. Bylo to vyrovnané, my mohli vyhrát, ale i oni mohli zvítězit. Nakonec to dopadlo lépe pro Zug. Odehráli jsme celkem OK první třetinu, i poté zápas probíhal podle mě v pohodě. Měli jsme několik šancí, mohli jsme i skórovat více gólů. Škoda, že to nevyšlo,“ uvedl pro klubový web Jordann Perret. Tento francouzský reprezentant se vrátil do mužstva po vyléčení zraněné ruky. „Bylo to poměrně těžké zranění, ale jsem rád, že to dobře dopadlo a jsem zpátky. Hodně času jsem strávil v posilovně, poté i na ledě s kondičním trenérem, na ledě se mi věnoval i trenér na power skating. Chtěl bych jim moc poděkovat za to, jak se mi věnovali,“ podotkl osmadvacetiletý útočník.

A právě Perret důležitou přihrávkou na Jergla pomohl ve 27. minutě k vyrovnání. Jenže další gól už do konce řádné hrací doby nepadl. Po dvou remízách tak přišlo na řadu prodloužení, které bývá už zpravidla o štěstí a to se přiklonilo na stranu Zugu, v kterém hraje český reprezentant Jan Kovář.

Švýcarskému mistrovi se tak povedlo pomstít tři roky starou porážku, která přišla ve stejné fázi vyřazovací soutěže Ligy mistrů. V semifinále se Zug střetne s Tapparau Tampere. Druhou dvojicí je Frölunda a Luleå.

Branky a nahrávky: 23:15 Abdelkader (Suri, Schlumpf), 63:49 O’Neill (Simion, Kreis) – 27:46 Jergl (Perret, Rosandič).

Sestava Hradce Králové: Kiviaho (Růžička) – McCormack, Jank, Blain, Piegl, Filip Pavlík (C), Rosandič, Čáp – Okuliar, Zachar, Radovan Pavlík – Lev (A), Lalancette, Cingel – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Štohanzl, Pilař.

Na utkání bylo přítomno 3953 diváků. Početná skupina fanoušků přicestovala i z Hradce Králové. „Byli jsme moc šťastní, když jsme viděli tolik fanoušků z Hradce. Jako vždy byli skvělí. Chtěli bychom jim moc poděkovat, že vážili cestu do Zugu, aby nás podpořili. Opravdu moc děkujeme, dodal Perret.

Zdroj: mountfieldhk.cz , irozhlas.cz