Královéhradecký Novotný je nejmladším střelcem extraligy. Gól vsítil hned v premiérovém zápase

Přidat na Seznam.cz

Každý hokejista má navždy v paměti svůj první zápas mezi dospělými, navíc když je to utkání v nejvyšší soutěži. Královéhradecký útočník Adam Novotný bude ale na svoji premiéru obzvlášť vzpomínat, Mountfield mu dal šanci v jeho 15 (!) letech a navíc se mu povedlo vstřelit gól. A aby toho nebylo málo, jeho tým zvítězil na Kladně 4:3 v prodloužení.

Hlavně chci poděkovat klukům, jak mě vzali mezi sebe. Strašně moc mi pomohli a jsem za to rád. Pan Martinec mi říkal, že mám jít ve středu trénovat s A-týmem. To jsem ještě nevěděl, že budu hrát. Pak že mám přijít na druhý trénink ve čtvrtek, to už jsem něco tušil. Pak jsem se dozvěděl, že nastoupím, a měl jsem neskutečnou radost. To nejde ani popsat. Všichni hráči i trenér mi popřáli,“ řekl po zápase nadšený Novotný, kterému bylo v premiéře přesně 15 let a 327 dní.

Novotný tak překonal dosavadní rekord Rostislava Olesze z roku 2001, který vsítil gól, když mu bylo 16 let a 11 dnů. „Když dáte branku, tak se sebevědomí zvedne, hrajete v klidu… Pomohlo mi to, jsem rád, že to tam padlo. Užil jsem si děkovačku; byla moje první v životě a chtěl bych poděkovat fanouškům. Jsme vděčni za dva body,“ podotkl mladičký forvard, který už v této sezoně vsítil v juniorce během dvanácti zápasů 10 gólů.

Pro Hradec Králové to nebyl lehký zápas, na začátku druhé třetiny prohrávali Východočeši 0:2. Pak však právě Novotný snížil a ve 30. minutě srovnával Okuliar na 2:2. Poté ještě jednou Kladno vedlo, ale znovu se Hradeckým povedlo vyrovnat skóre. V prodloužení pak vsítil rozhodující gól Lalancette. „V první polovině zápasu bylo Kladno jednoznačně lepší. Bylo silné na kotouči, vytvářelo si spoustu šancí a Kivi (brankář Kiviaho) nás pořád držel v zápase. My začali hrát paradoxně až za stavu 2:0. Po druhém gólu Kladna jsme našli nohy, začali jsme bruslit a uhrávat souboje. Postupně jsme se do zápasu vrátili. Ocenil bych tým, že přestože jsme dostali na 3:2 chvíli před koncem, tak jsme se znova dokázali zmobilizovat a zabojovat o výsledek. Toho, že nakonec bereme dva body, si moc vážíme,“ řekl trenér Mountfieldu Tomáš Matinec.

Zdroj: redakce, mountfieldhk.cz , rytirikladno.cz