Kozel zůstává trenérem Liberce. Dvě opory prodloužily pod Ještědem smlouvu

Přidat na Seznam.cz

Liberecký Slovan včera ukončil letošní fotbalovou sezonu. V odvetě o sedmé místo sice doma podlehl Hradci Králové 2:3, bohatě mu však stačilo vítězství z východu Čech 4:0. Dá se říci, že jsou pod Ještědem se sezonou spokojení, protože v jednu chvíli už to vypadalo, že tým spadne do skupiny o udržení. Pro příští sezonu bude mít klub opět za cíl hrát klidný střed, ale i případně se pokusit o nejlepší šestku hrající o evropské poháry.

Vedení Liberce svojí spokojenost dalo najevo prodloužením smlouvy s trenérem Lubošem Kozlem. „Trenér Kozel podepsal v klubu novou smlouvu s délkou jednoho roku a následnou opcí. Naopak v realizačním týmu končí Ivan Kopecký, který se vydá svou vlastní cestou. Chtěl bych mu poděkovat za práci, kterou pro nás odvedl. Nový asistent bude zveřejněn zhruba do dvou týdnů,“ oznámil na tiskové konferenci sportovní ředitel Zdeněk Koukal.

To ale není jediná podstatná zpráva z libereckého tábora. Klub se dohodl na prodloužení smluv s dvěma oporami. „Uplatnili jsme opci na Ľubomíra Tuptu a tudíž bude ve Slovanu působit jako kmenový hráč. Gratuluji mu ke gólu do sítě Hradce. Ráno podepsal novou smlouvu a odpoledne dal gól. (úsměv). Doufám, že nadále bude přidávat další branky. Už ale jako hráč Liberce a ne italské Pescary,“ řekl sportovní ředitel na adresu slovenského záložníka.

V příštím ročníku bude liberecký dres oblékat i defenzivní univerzál Marios Pourzitidis. Co se týká dalších hráčů, budou se liberečtí fanoušci postupně vše dozvídat. „U ostatních hráčů chceme během letní přestávky uplatnit některé další opce. Co se týče nově příchozích, budeme zveřejňovat informace průběžně,“ dodal Koukal.

Zdroj: redakce, fcslovanliberec.cz