Kozákova hvězda strmě padá. Slovácko už o něj nemá zájem

Přidat na Seznam.cz

Kariéra Libora Kozáka měla od mládí velmi vzestupnou tendenci. V 21 letech přestoupil do římského Lazia, kde se hned stal hvězdou. V 58 zápasech dal 10 branek, ale především se mu dařilo v Evropské lize, kdy v sezoně 2012/13 se dokonce stal nejlepším střelcem této druhé nejprestižnější evropské pohárové ligy. Tento úspěch mu vyneslo angažmá v anglické Premier League, přesněji si ho angažovala Aston Villa. Jenže zde začaly jeho zdravotní problémy…

Během čtyř sezon v tomto anglickém klubu odehrál jen dvacet (!) utkání, v kterých vsítil čtyři branky. Jinak se spíše pohyboval na operačních sálech a v rehabilitačních zařízeních. Dvakrát mu operovali zlomenou nohu, když se z toho vylízal, postihl ho zlomený kotník…

Poté se vrátil do italské ligy (Bari a Livorno), ale svou kariéru pořádně nastartoval až v české lize. V Liberci vsítil během 14 zápasů sedm branek, což zaujalo Spartu, a tak se rodák z Opavy v roce 2019 stěhoval na Letnou. I zde se mu poměrně dařilo, ve 44 zápasech vsítil 18 gólů. A před loňskou sezonou přišel další odchod do ciziny, tentokráte do maďarského Puskase Academy. Ročník 2021/22 byl pro něj průměrný. Odehrál jen polovinu zápasů a vsítil čtyři góly. I proto rád přijal letos v létě nabídku ze Slovácka. věřil, že se díky tomuto, teď už přednímu českému klubu, dostane třeba i zpět do reprezentace, kde zatím odehrál devět zápasů (dva góly).

Navíc měl v Uherském Hradišti skvělou výchozí pozici, protože Slovácko před sezonou opustil kanonýr Václav Jurečka a jeho šikovný náhradník Cicilia z Curacaa. Prvně jmenovaný odešel do Slavie a druhý se zkrátka nedostavil na letní přípravu… Toto angažmá se však Kozákovi nepovedlo. Celkem v dresu Slovácka nastoupil do 15 soutěžních zápasů (11 ligových a 4 v pohárové Evropě), ve kterých vstřelil 2 branky.

„S Liborem jsme se dohodli na ukončení smlouvy. Nehrál všechny zápasy a jak klub, tak i hráč jsme cítili, že to není úplně ono. Každopádně musíme Liborovi poděkovat, že nám i tak pomohl, vstřelil vyrovnávací branku na 3:3 v domácím zápase proti Partizanu Bělehrad a jeho branka na půdě olomoucké Sigmy zajistila Slovácku důležité tři body po výhře 2:1. Přejeme Liborovi hodně štěstí v dalším angažmá a jeho fotbalové kariéře,“ uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski. 

Slovácko naopak získalo jihokorejského ofenzivního záložníka Seung-Bin Kima, který přichází na přestup z Dukly Praha.

Zdroj: redakce, fcslovacko.cz