Kovář v prvním zápase za Leverkusen vychytal čisté konto. Útočníci Häckenu na něj nevyzráli

Přidat na Seznam.cz

Když skončila loňská fotbalová sezona, čekalo se tak nějak automaticky, že gólman Matěj Kovář bude i v té následující pokračovat ve sparťanském dresu. Jenže Manchester United, kde měl mladý brankář dlouhodobý kontrakt, se stále neměl k tomu ho znovu poslat na letenské hostování. Anglický klub nedělal schválně problémy, jen zkrátka sám dlouho neměl vyřešenou gólmanskou dvojici. Sparta dlouho na Kováře čekala, ale pak musel sportovní ředitel Tomáš Rosický jednat a přivedl Petera Vindhala z Allkmaru. Poté i „rudí ďáblové“ dořešili gólmanský post (přišel André Onana z Interu Milán, dvojkou zůstal Tom Heaton) a Kovář se musel stěhovat. Nakonec přijal angažmá v Leverkusenu, i když věděl, že do německého klubu přichází jako gólman číslo dva.

A začátek sezony potvrdil, že dlouholetá jednička Lukáš Hrádecký (Fin se slovenskými kořeny) bude dostávat přednost, chytal ve všech čtyřech bundesligových zápasech. Až nyní se dostalo na Kováře, který odchytal úvodní zápas Konferenční ligy proti švédskému Häckenu. A byla to úspěšná premiéra. Leverkusen zvítězil doma 4:0 a navíc Kovář sebejistě vyřešil několik ošemetných situací. Posílal dopředu nadějné pasy a nebál se rozehrávat v pozici falešného libera útočné akce od vlastní branky. Video níže zobrazuje jeho velmi solidní výkon.

Možná si tímto výkonem zajistil Kovář i nasazení do dalšího zápasu v rámci Konferenční ligy. Příště se Leverkusen představí v norském Molde.

Další český hráč v dresu Leverkusenu Adam Hložek se v zápase s Häckenem objevil v 75. minutě, naopak Patrik Schick ještě stále není zdravotně v pořádku. Leverkusen už v 16. minutě vedl 2:0, další dva góly přidal ve druhé půli.

Zdroj: redakce, bayer04.de