Kouzlo Poruby uvadá, už podruhé Severomoravané prohráli. Přesto mají velký náskok na druhý Vsetín

Přidat na Seznam.cz

I kdyby prohrála Poruba v následujících čtyřech zápasech a Vsetín naopak ve všech zvítězil, stále by si Severomoravané udrželi vedoucí příčku druhé nejvyšší hokejové soutěže. To si však samozřejmě nechtějí u lídra soutěže připustit, avšak dvě prohry za sebou jsou pro ně důvodem k lehkému zamyšlení… Naposledy prohráli sice až v prodloužení, ale zato s posledním celkem první ligy Frýdkem-Místkem.

Poruba začala ve Frýdku-Místku dobře, už ve třetí minutě vedla. Domácí však dokázali do konce první třetiny skóre otočit. Druhé dějství skončilo bez gólu, třetí část naopak vyzněla o gól lépe pro Porubu. Takže se šlo do prodloužení, které rozhodl domácí Kowalczyk. „My jsme svou hru začali hrát až ve třetí třetině, kdy jsme chtěli domácí dostat pod tlak. To se nám myslím i povedlo. Bohužel ty první dvě třetiny byly takové zvláštní. Nakonec jsme to z nepříznivého stavu 3:1 srovnali. Pak chybělo trochu toho štěstíčka, kdy jsme mohli rozhodnout, ale naopak jsme obdrželi branku na 4:3. Frýdek je šťastnější a získává dnes dva body,“ podotkl trenér Poruby Jiří Režnar.

Naopak se zdá, že po menší krizi se k vítězné sérii vrací Vsetín. Svou třetí výhru za sebou získal v Prostějově a to dominantním způsobem 6:1. O výsledku bylo v podstatě rozhodnuto už po první třetině, kterou vyhrál Vsetín 4:0! „Začali jsme velmi aktivně, ale propadli jsme a soupeř měl z našeho tlaku tři brejky a dostal se do tříbrankového vedení. Mrzí mě, že jsme se s tou situací neuměli poprat. To, že prohráváme, nebo že máme hororovou třetinu, to se v hokeji prostě stane. Ona mohla být druhá hororová pro Vsetín, ale nám se nepodařilo udělat něco, aby se tak stalo. Pátý gól v přesilovce Vsetína byl takový hřebíček a samozřejmě tomu nepomohl. Pak už se zápas jenom dohrával,“ řekl se smutkem v hlase prostějovský kouč Martin Janeček.

Zmiňovaný Frýdek-Místek se díky výhře posunul z posledního místa o dvě příčky výše. Na úplném dně je po 26. kole (je za námi polovina základní části) nyní Znojmo, které si připsalo čtvrtou porážku v řadě. Doma prohrálo těsně s Litoměřicemi 2:3. A to doslova těsně, protože Jihomoravané dostali rozhodující gól v poslední minutě. „V prvních deseti minutách jsme si vytvořili několik šancí na gól. Bohužel jsme ani jednu nevyužili a od té doby to byl z naší strany zmar. Bylo tam několik nepřesností a hodně nervozity. Věci, které se na ledě udály, jsou někdy až nepochopitelné. Neporáží nás soupeři, ale my se porážíme sami. Musíme si vyčistit hlavy a začít sami sobě věřit. Hráči mimo sestavu čekají na svoji příležitost,“ uvedl znojemský trenér Václav Baďouček.

  1. kolo první hokejové Chance ligy:

Frýdek-Místek – Poruba 4:3 v prodl. (2:1, 0:0, 1:2 – 1:0) Branky: 13. Marosz z tr. střílení, 19. Z. Sedlák, 48. Cedzo, 63. D. Kowalczyk – 3. Berisha, 49. Střondala, 55. Vachovec.

Zlín – Jihlava 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) Branky: 28. Čáp, 34. Süss, 54. M. Lang, 56. Paukku – 44. T. Havránek, 60. Cachnín.

Třebíč – Přerov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) Branky: 14. Psota, 44. Frömel, 59. Dočekal – 18. Ministr.

Prostějov – Vsetín 1:6 (0:4, 1:1, 0:1) Branky: 29. J. Veselý – 16. a 22. Hrňa, 8. T. Jandus, 14. M. Kratochvil, 19. Staněk, 43. Klhůfek.

Kolín – Slavia Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) Branky: 12. Ouřada, 18. Z. Král – 48. J. Brož.

Znojmo – Litoměřice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) Branky: 30. Zahradníček, 52. Šťovíček – 38. T. Tomek, 54. Kordule, 59. P. Svoboda.

Sokolov – Pardubice B 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0) Branky: 8. Mlčák, 12. Křemen, 36. Weinhold – 30. a rozhodující sam. nájezd Rákos, 7. Žálčík, 23. T. Zeman.

Zdroj: hokej.hcf-m.cz, hc-vsetin.cz, hcorli.cz