Kotalovo „nové koště“ proti Jablonci dobře metlo. Plzeň po Zlínu deklasovala i Pardubice

Přidat na Seznam.cz

Jak už bývá, alespoň v českých fotbalových luzích a hájích, zvykem, když přijde k mužstvu nový trenér, zpravidla přinese i body. Toto pravidlo se potvrdilo dnes v Hradci Králové. Místní prvoligový klub porazil pod novým koučem Václavem Kotalem Jablonec hubeným výsledkem 1:0. To v dalším nedělním odpoledním utkání viděli diváci o sedm gólů více! Plzeň doma deklasovala Pardubice 6:2.

Vedení hradeckého klubu se po nepřesvědčivých výkonech minulý týden rozloučilo s Josefem Weberem a ihned angažovalo zkušeného trenéra Kotala, který ještě nedávno koučoval Spartu. Jeho nový tým začal výtečně, už v 17. minutě se ujal vedení. Gól vsítil Horák po přihrávce Pilaře. Sedm a půl tisíce diváků v tu chvíli netušilo, že je to jediná branka zápasu. Přitom oba týmy se dokázaly dostávat do šancí, ale oba gólmani si své svatyně pohlídali. A to i po vyloučení jabloneckého Hurtada, který si vyšlápl na Vašulína. Paradoxně to nijak nezastavilo hosty v útočných akcích, ale jak už bylo řečeno, změna stavu se nekonala.

Chtěli jsme hrát z důsledné obrany. Jablonec disponuje kvalitními hráči a bylo to i v zápase vidět. Škoda jen, že jsme nedokázali přidat druhý gól, pak by to bylo klidnější. Závěr byl hodně hektický. Ty dvě situace, tam nám zatrnulo. Ale to je fotbal. Chci poděkovat klukům, že to zvládli,“ uvedl po zápase Václav Kotal.

Po rozpačitém začátku sezony se plzeňští Viktoriáni dostali do skvělé formy. A to nejen výsledkové, ale i herní, ba přímo střelecké. Během dvou ligových kol vsítili Západočeši 12 branek! Šest Zlínu a dnes stejný počet Pardubicím. Přitom začátek zápasu tomu příliš nenasvědčoval, protože ve 13. minutě vstřelil gól pardubický Darmovzal. Domácí dokázali ale za deset minut srovnat (Kalvach) a o čtyři minuty později už vedli (Dweh). Když ve 45. minutě dostaly Pardubičtí třetí gól (Hranáč), tušili, že domů s remízou, natož s výhrou neodjedou. Co však netušili, byl počet branek, který na ně ve druhé půli ještě čekal. Jednou se trefil Jirka (53. minuza) a dvakrát Durosinmi (82. a 85.). Hosté jen kosmeticky upravili v posledních vteřinách zápasu (Daněk) na konečných 6:2.

„Nepodali jsme dobrý výkon a všichni bychom se měli nad sebou zamyslet,“ řekl střelec posledního gólu zápasu Kryštof Daněk. „Do příštího zápasu s Hradcem Králové si musíme vzít ponaučení. Věřím, že podáme lepší výkon a doma Hradec porazíme,“ připomněla nová pardubická posila blížící se východočeské derby.

Zdroj: fkjablonec.cz, fkpardubice.cz