Kopaná nebo MMA? Fotbalový brankář se s fanouškem nepáral

Přidat na Seznam.cz

V zápase Evropské ligy mezi FC Eindhovenem a FC Sevillou vstupovali domácí Nizozemci s mankem 0:3. Očekávala se tak z jejich strany velká ofenzivní smršť, což se také potvrdilo. Hráči Eindhovenu mohutně útočili, ale povedlo se jim dát jen dva góly a s pohárem se loučí. Avšak se ctí, že nevzdali navzdory nepříznivému stavu před odvetou. Se ctí však určitě neodešel ze stadionu „fanoušek“ domácích, který napadl sevillského gólmana. Ten se však zakukleného individu nezalekl, zpacifikoval ho a čekal, až si pro něj přiběhne ochranka.

Tento nepochopitelný incident se stal za stavu 1:0. Fanda holandského klubu vběhl na hřiště přímo k brankáři a něco si s ním vyříkával. Bohužel u toho nezůstalo a gólmana Marka Dmitroviče se snažil pěstí zasáhnout do obličeje. Ale jako by ta rána zasáhla jeho a padá na zem, v tu chvíli ho srbský gólman ve službách Sevilly zaklekává.

Disciplinární komise UEFA bude samozřejmě tento incident řešit. Dá se očekávat peněžitý trest pro klub FC Eindhoven a pravděpodobně i doživotní zákaz pro narušitele zápasu.

I samotní představitelé nizozemského klubu jednoznačně odsuzují politováníhodný okamžik. „Je nepředstavitelné, že fanoušek napadne hráče,“ řekl trenér PSV a bývalý elitní útočník Ruud van Nistelrooij. „Házení petard a dalších věcí na hřiště samozřejmě není dobré, ale tohle zašlo mnohem dál. Hluboce se za to stydím,“ přidal se výkonný ředitel Eindhovenu Marcel Brands.

Zdroj: edition.cnn.com, dailymail.co.uk