Kometa zažívá největší krizi sezony, prohrála páté utkání za sebou

Přidat na Seznam.cz

Začátek letošní extraligové sezony byl pro fanoušky Komety děsivý, brněnští hokejisté prohráli čtyřikrát za sebou, což přimělo trenéra Patrika Martince k rezignaci. Kometa se poté rozjela ke skvělým výsledkům, které jí katapultovaly do horní poloviny tabulky. Jenže prosinec jí zastihl v ještě větší mizérii než v úvodu ročníku 2023/24. Včera si brněnští hokejisté připsali doma s Motorem České Budějovice pátou porážku v řadě a na první čtyřku, na kterou si jistě pomýšleli, už ztrácí dvanáct bodů.

Je pravda, že Kometa měla i trochu smůlu na los. Předešlé čtyři zápasy odehrála venku a tak její hráči možná doufali, že doma sérii porážek zlomí. Nestalo se tak. „Dnes byla pěkná atmosféra, je fajn hrát opět doma před našimi fanoušky. Měli jsme výborný vstup do utkání, ale nebyli jsme za to odměněni, chybí nám tam produktivita. Pak nám to tam trošku napadalo ve druhé třetině, honili jsme to na konci, to jsme nedokázali a přejeme soupeři k vítězství,“ podotkl brněnský kouč Jaroslav Modrý.

Kometa měla v první třetině velký tlak, ale nedokázala to gólově zužitkovat. Motor trpělivě bránil a pak ve druhé třetině udeřil třemi góly v řadě. „My jsme věděli, že za sebou Kometa nemá povedenou sérii zápasů a že do toho dá všechno. První třetinu jsme byli horším týmem, Kometa velmi dobře napadala, byla silnější v soubojích a my jsme měli štěstí, že gólman nám pochytal jejich šance. Myslím si, že se nám vydařila druhá třetina, kdy nám to tam napadalo a trošku jsme se uklidnili,“ uvedl trenér Motoru Ladislav Čihák.

Brno sice dokázalo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale Jihočeši ke konci přidali dvě branky. „Nicméně, věděli jsme, že to Kometa nezabalí. Dostali jsme na 3:1, pak na 3:2, tam se ten zápas lámal. My jsme rádi, že jsme to uhráli. Musíme se poučit, že za stavu 3:0 musíme hrát zodpovědněji, tam na nás Kometa naběhla. Rozhodl čtvrtý gól a jsme rádi, že jsme konečně dokázali venku brát všechny tři body,“ dodal českobudějovický kouč.

Kometa bude mít o víkendu ještě jednu možnost, jak alespoň trochu kosmeticky vylepšit poslední měsíc roku. V sobotu zavítá na Kladno, se kterým má v letošní sezoně zatím pozitivní bilanci. Na kladenském ledě Brno vyhrálo 4:1, doma dokonce Středočechy rozdrtilo 8:1!

Zdroj: redakce, hc-kometa.cz