Kometa zabrala a poslala na úplné dno Kladno. Středočechům nepomohla ani přítomnost Voráčka na střídačce

Přidat na Seznam.cz

Jakub Voráček se nechystá na začátek letošní sezony v NHL. Bohužel zdravotní problémy způsobené častými otřesy mozku mu už možná nikdy nedovolí vyjet v mistrovském zápase na led. Ale kladenský rodák na svůj milovaný sport nezanevřel. Naopak se snaží být v jeho centru a to tak, že je možné ho vidět těsně u hrací plochy. Kladno si ho totiž přizvalo do realizačního týmu jako mentora a ladiče přesilovek. „Seběhlo se to rychle a bylo to i trochu překvapení. Volal jsem si s Džegrem a dohodli jsme se na nějaké formě spolupráce. Pro mě to bude nová zkušenost a doufám, že Kladnu pomůžu,“ uvedl Voráček.

Je pravda, že během dvou zápasů, co stál Voráček na střídačce, nezískalo Kladno ani bod (dokonce schytalo debakl od Liberce 1:7), ale i tak si ho trenéři a hráči nemohou vynachválit. Možná tento tah s bývalým kapitán české reprezentace uvolní ruce Jaromíru Jágrovi, který teď bude mít více času na trénink a brzký návrat na led.

Kladno je teď dokonce úplně na posledním místě, z kterého se vymanila brněnská Kometa. Po čtyřech porážkách se klubu z jihomoravské metropole podařilo vyhrát, České Budějovice odjely s porážkou 0:4. Výsledek naznačuje, že se vítězství rodilo od kvalitní defenzívy v čele s brankářem Dominikem Furchem. „Řeknu to úplně jednoduše. Výborný výkon podal gólman Furch, to byl základ pro to, aby kluci konečně mohli věřit tomu, co jsme si připravili. Dnes jsme si ověřili, že to funguje a udělali jsme k tomu dobrý krok. Ani bych neřekl, že první body jsou velká úleva, spíš mám radost z toho, že kluci věří cestě, kterou jsme nastolili,“ uvedl trenér Komety Jaroslav Modrý. „Když v tom budeme pokračovat, budeme odměněni a body přijdou. Nedívám se na finální produkt, ale na proces, který k tomu vede. Prošli jsme si šokem, pak jsme se srovnali a podali jsme dnes fantastický výkon.“

Teprve až další utkání však ukáží, zda to bylo opravdové nastartování brněnského týmu či jen jedna vlaštovka. Teď v pátek čeká Kometu zápas na zmiňovaném Kladně a následně v neděli utkání na Spartě.

Zdroj: redakce, rytirikladno.cz, hc-kometa.cz