Kometa už nemá zájem o finského útočníka. A jak se daří v extralize dalším zahraničním hokejistům?

Přidat na Seznam.cz

Říkává se, že cizinec by měl převyšovat v týmu domácí hráče, jinak zbytečně zabírá místo mladým nadějím. Platí to jak ve fotbale, tak v hokeji. I v Kometě Brno se rozhodli, že už nemá cenu nadále si v sestavě držet finského útočníka Tomiho Sallinena. 33letý forvard přicházel v září, aby pomohl zaplnit místa při velké brněnské marodce. Avšak během 16 utkání zaznamenal jen sedm asistencí. Rodák z Espoo se vrací do Švédska, kde hrál v předchozích čtyřech sezonách. Bývalý finský reprezentant bude nyní oblékat dres Luley.

V Brně tak zůstává jediný Seveřan Kim Strömberg (34 let). Ani jemu se příliš nedaří, v posledních deseti zápasech si připsal jeden gól a jednu přihrávku, což je na centra druhé lajny opravdu málo. I kvůli nevýrazným výkonům těchto zmiňovaných hokejistů jsou výsledky Brna zatím rozpačité. Kometa je sice pátá, ale blíže má k sestupové příčce než např. k druhému místu.

Cizinci to budou mít v Brně vždy teď těžké i z toho důvodu, co zde za skvělé výkony předváděl Peter Mueller, který se v posledních sezonách vždy zařadil mezi jednoznačně nejlepší střelce extraligy. Tento Američan své kvality nyní předvádí ve Vítkovicích. Avšak zranění ho přibrzdilo v rozletu. Kdo tedy vládne zahraničním hokejistům v naší extralize, co se týká např. střelby?

Nejlepším je opět vítkovický útočník a to Lotyš Roberts Bukarts, který nasbíral dosud 12 gólů. Následuje Slovák Marko Daňo (Třinec) – 11. Na třetím místě je též slovenský hráč a též od Ocelářů – Libor Hudáček (10). Zahraničním hokejistům se na severu Moravy daří, protože čtvrtý v pořadí je znovu z Vítkovic, Američan Peter Krieger (9 gólů). Do první pětky se přece jenom vešel finský hráč. Aleksi Rekonen z Plzně napravuje reputaci této hokejové velmoci. Abychom měli výčet velmi pestrý, tak na šesté příčce je Kanaďan s italskými předky Giorgio Estephan z Litvínova (7). Přeskočme sedmé a osmé místo a přejděme k deváté příčce, kde je už zmiňovaný Peter Mueller.

Zdroj: hokej.cz , sport.cz