Kometa posledního MS se vrací na farmu. Přichází o dost peněz

Přidat na Seznam.cz

Hokejista Matěj Blümel se na letošním mistrovství světa představil ve skvělém světle. Během deseti utkání zaznamenal čtyři góly a čtyři přihrávky, což mu vyneslo angažmá v kanadsko-americké lize. V dresu Dallasu to však zatím nemá jednoduché. Sezonu začal na farmě, poté dostal v NHL příležitost ve čtyřech zápasech, v kterých jednou bodoval. A nyní znovu putuje k týmu Texas Stars, který je rezervním týmem Dallasu.

Blümel dostal v A-týmu šanci díky slušným výkonům na farmě, kde během devíti zápasů dosáhl 11 bodů za pět branek a šest asistencí. Nyní tedy bude muset na tuto solidní bilanci navázat, aby se opět dostal do Dallasu.

Pro Blümela je velmi důležité, aby hrál pravidelně nejlepší hokejovou soutěž světa. A to nejen kvůli prestiži a splněnému snu, ale též by si hodně finančně polepšil. S Dallasem totiž uzavřel kontrakt s ročním příjmem 925.000 dolarů, tedy zhruba 21 milionů korun v přepočtu. Avšak v případě působení na farmě bude mít plat jen 80.000 dolarů, tedy zhruba 1,8 milionů korun.

Rodák z Tábora se už dvakrát účastnil světového šampionátu, což si vysloužil kvalitními výkony v pardubickém dresu. Např. v loňské sezoně zaznamenal ve východočeském klubu 24 bodů za dvanáct gólů a stejný počet asistencí.

Zdroj: sport.cz , idnes.cz