Knockout století? Holloway sestřelil soupeře v poslední vteřině zápasu

Přidat na Seznam.cz

Na turnaji UFC 300 se o titul BMF utkali Max Holloway a Justin Gaethje, což mělo zaručit skvělou válku a tak se také stalo. Zápas byl ukončen brutálním knockoutem pouhou vteřinu před koncem zápasu!

Jedním z taháku jubilejního turnaje UFC 300 byl jistě souboj mezi američany Maxem Hollowayem a Justinem Gaethjem. Souboj, který sliboval válku v postoji, splnil očekávání a dokonce přidal ještě navíc. V samém závěru jsme totiž byli svědky knockoutu, o kterém se bude mluvit ještě dlouhé roky.

Před zápasem byl favoritem Justin Gaethje a to zejména kvůli své tvrdší ráně a zkušenostem v lehké váze. Max Holloway je sice považován za jednoho z nejlepších boxerů v UFC, ale v lehké váze nastoupil poprvé po pěti letech. Navíc se mu vyčítá, že nemá takzvaný knockoutový úder.

Zápas nakonec probíhal jasně v režii Hollowaye. Na konci prvního kola kopem z otočky zlomil americkému protivníkovi nos. Další dvě kola se nadále odehrávala v režii Hollowaye, zatímco čtvrté kolo šlo na stranu soupeře. V posledním, pátém kole, už si šel Holloway pro jasné vítězství. To co však udělal, čekal málokdo. Při posledních deseti vteřinách zápasu ukázal na střed oktagonu a dal Gaethjemu najevo, aby si závěr souboje rozdali „na férovku“.

Knockout století?

Velký risk se vyplatil. Holloway v závěrečné výměně aktuálního držitele BMF titulu brutálně knockautoval vteřinu před koncem zápasu a vysloužil si kromě titulu BMF obří balík peněz v podobě bonusů večera. Vzhledem k tomu, že se jednalo o jubilejní turnaj, zvýšilo UFC jednotlivé odměny za bonusy večera na 300 tisíc dolarů. Max Holloway získal bonus za zápas a výkon večera. V součtu si tedy kromě své běžné výplaty vydělal dalších 600 tisíc dolarů na bonusech, což dělá v přepočtu přibližně 14 milionů korun.

Zdroj: autorský článek