Klokani jsou remízovým králem jara. Ale radost jim to nedělá

Přidat na Seznam.cz

Během šesti jarních kol prohráli fotbalisté Bohemians 1905 jen jednou, což na první pohled zní pro jejich fanoušky jako dobrá zpráva. Ale teď ta horší…Zároveň ve zbývajících pěti utkáních ani jednou nevyhráli. Pražanům se to nepodařilo ani ve Zlíně, i když tam vedli už 2:0… Určitě je ten jeden bod pro nás málo, když se podíváme zpětně, jak se utkání vyvíjelo. Vedli jsme už o dva góly, navíc i na hřišti soupeře. Za takového stavu bychom měli zápas dohrát do vítězného konce,“ řekl smutně po utkání záložník Jan Kovařík.

Zpočátku byli Klokani pod tlakem, přesto to byli paradoxně oni, kdo se dostal do vedení. Ve 14. minutě vystihl Beran špatnou rozehrávku domácích a šikovným pasem vyzval ke skórování Prekopa, který nezaváhal – 0:1.

Poté opět měli spíše ze hry Zlínští, ale do poločasu se jim vyrovnat nepodařilo. Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a převahu zužitkovali v 56. minutě, kdy hlavou skóroval střídající Petrák – 0:2. Přihrával mu právě Kovařík, který tuto situaci okomentoval: „Trefoval jsem prostor, aby míč nedokázali odvrátit zlínští hráči v zóně. Snažil jsem se je netrefit. Ondra si balon skvěle našel. Pro něj je to určitě dobrý vstup do zápasu po dlouhé pauze. Jsem za jeho návrat opravdu moc rád, protože vypadl předtím ze základní sestavy, kdy hrál stopera. Bez fotbalu byl opravdu dlouho. Gól mu určitě zlepší i sebevědomí.

Jenže domácí tento nepříznivý stav nijak neskolil, vždyť do konce utkání chyběla dlouhá půlhodina. Už za sedm minut snížil, též hlavou, Fantiš – 1:2. „Vidím tu situaci jako klíčovou pro celý druhý poločas. Zlín dal ten korigující gól vcelku brzy. Když snížíte na rozdíl gólu, vždycky vás to nakopne. Platilo to i tentokrát. My nedokázali už moc udržet míč a nedostávali se k němu,“ podotkl k prvnímu zlínskému gólu Kovařík.

A v 76. minutě bylo už srovnáno. Sotva Simerský naskočil do utkání, hned dal gól – 2:2. „Za stavu 2:2 měly šance oba týmy. Je škoda, že jsme nějakou neproměnili. Vítězství by nám opravdu pomohlo, i pro větší sebevědomí. V hlavách ale dole nejsme. Musíme to nějakým zápasem zlomit, kdy se prosadíme i třeba šťastnou brankou. Když už dvě branky dáme, tak je i dostaneme a když nedáme žádný, tak ani neinkasujeme. Nedaří se nám zápasy překlopit na naší stranu,“ dodal záložník Bohemians 1905.

Po reprezentační pauze se Klokani střetnou doma s Jabloncem, se kterým „soupeří“ o remízového krále letošního ročníku…

Zdroj: redakce, bohemians.cz