Klokani čekají na výhru už čtyři měsíce. Nebezpečně se přibližují sestupovým příčkám

Přidat na Seznam.cz

Zatímco v loňské sezoně dohopsal klokan z Vršovic díky celkovému čtvrtému místu do Konferenční ligy, letos má spíše zaděláno na žaludeční potíže z nervů o záchranu. Pokud se hráči Bohemky včas nevzpamatují, hrozí jim další propad v tabulce. Po neúplném 24. kole jsou na 12. místě a na barážovou příčku, kde je Zlín, má náskok pouhých devět bodů. A to mají „Ševci“ ještě zítřejší zápas k dobru.

Při jarních odvetách už se odehrálo pět kol, z kterých Bohemka vytěžila pouhé čtyři nerozhodné výsledky. Stává se tak zatím spolu s Hradcem Králové remízovým králem. Toto „ocenění“ však není nijak povzbudivé, spíše důvod k rychlému zamyšlení.

Přitom dnešní domácí utkání proti Mladé Boleslavi vypadalo pro Bohemku nadějně. Fanoušci věřili, že z drtivého tlaku (především v první půli) padne gól. „Pokud máte takový tlak, je nutné vstřelit gól. Mladá Boleslav je kvalitním týmem a nemůžete si myslet, že tlak bude trvat celý zápas bez nějaké její příležitosti. Chtěli jsme mít hodně střel i zakončení. Jak náš tlak sílil, tak jsme si začali situace stěžovat. Je to jedna z příčin, proč jsme nedali gól,“ hodnotí první poločas trenér Bohemians 1905 Jaroslav Veselý.

I začátek druhé půle byl ve znamení převahy domácího týmu, postupem času však Mladoboleslavští převzali otěže zápasu, ale ani oni nebyli schopni vstřelit gól. „Druhou půli jsme nezačali špatně. Postupem času se hosté dostali do hry a vložili do hry i střídající hráče. Ti přinesli do hry větší kvalitu, než ti naši. To byla i příčina toho, proč jsme mohli ve finále i prohrát,“ podotýká Veselý.

Ani v Mladé Boleslavi zatím nejsou příliš nadšení z jarních odvet. Z pěti zápasů získali šest bodů, přesto se ale nadále drží v první šestce. „Bohemka celý první poločas byla velmi silná a centrovanými míči do vápna si vytvářela tlak. Byl jsem rád, že to naše defenzíva uskákala a zvládli to s nulou. Do druhého poločasu jsme zareagovali změnou stylu hry a v jeho průběhu střídáním. Škoda, že jsme v závěru z akcí střídajících hráčů neskórovali. Jeden bod z venku bereme, samozřejmé vidím, že máme stále na čem pracovat, ovšem vážím si toho, že jsme utkání na Bohemce odehráli s nulou,“ zhodnotil bezgólovou remízu trenér FK Mladá Boleslav David Holoubek.

Zdroj: fkmb.cz, bohemians.cz