Klokan odskákal do Edenu. Slavia hlásí první zimní posilu

Přidat na Seznam.cz

Mohlo by se zdát, že české fotbalové kluby se během probíhajícího světového šampionátu uložily k zimnímu spánku, ale tak to není. V klubech se čile trénuje a ani v kancelářích nezahálejí. Jako např. ve Slavii, která oznámila první posilu pro jarní odvety. Z Bohemians 1905 přichází na přestup útočník Petr Hronek. „Petr je skvěle fyzicky vybavený a připravený hráč, který pracuje na velkém prostoru. Je neskutečně platný v presinku, nešetří krokem, je hodně soubojový, nevadí mu fyzická hra. Má i určité X faktory, jako jsou jeho vynikající dlouhé auty nebo doplnění pokutového území, kde má výbornou útočnou hlavu,“ uvedl trenér Slavie Jindřich Trpišovský na klubovém webu. „Díky tomu, že mu v létě končila smlouva, to bylo výhodné i z ekonomického hlediska,“ dodal.

Petr Hronek má v lize odehráno 180 utkání, v kterých vstřelil 31 branek. Kromě Bohemians střílel góly i v dresu Příbrami, Zlína, Jihlavy a Jablonce. „Cítím velkou radost. Je mi 29 let a musím říct, že jsem asi úplně nečekal, že o mě bude mít takový klub zájem. O to víc si toho cením, o to jsem šťastnější,“ řekla nová posila po podpisu tříletého kontraktu.

Opačným směrem se vydá Jan Matoušek, který se zatím nemůže ve Slavii prosadit a klub ho posílá věčně po hostováních. Po Jablonci a Liberci to nyní bude mít blíže, jen jednu zastávku tramvaje z Edenu do Ďolíčku. Právě proti Bohemce se 24letému útočníku střelecky nejvíce daří, vsítil jí v první lize pět branek z celkových devatenácti. „Bohemka je můj oblíbený klub, ale paradoxně proto, že se mi proti ní vždycky dařilo a dával jsem góly. Věřím, že na to navážu a budu je střílet i teď v jejím dresu,“ uvedl Matoušek.

Zdroj: idnes.cz , isport.blesk.cz