Klepiš se s Jágrem nebavil, teď mu však chce pomoci

Přidat na Seznam.cz

O českých sportovcích, respektivech hokejistech, se říkává, že jsou velmi kamarádští a to nejen mezi sebou, ale i v zahraničním klubu, kde jiného krajana nemají. Přesto se najdou výjimky, které si moc nepadly do oka, jako to bylo v případě Jaromíra Jágra a Jakuba Klepiše.

Hrát v dálném Rusku, jako je Omsk na Sibiři, chce mít silnou náturu, či alespoň dobré parťáky, aby člověk tu dálku od českých hranic zvládl. Tento ruský klub byl známý tím, že tam často hráli čeští hokejisté, mezi nimi i tito dva zmiňovaní reprezentanti. „Kamarádi jsme nebyli a nejsme,“ přiznává Jakub Klepiš na adresu „božského“ Jardy a hned vzpomíná na angažmá v Omsku: „Vše se muselo přizpůsobit jemu. Úplně mi to nevyhovovalo. Některé věci jsem chtěl dělat jinak. Někdy jsme se i pohádali. Řekl jsem si svoje a chvíli jsme se pak spolu nebavili. Možná si někdo bude klepat na hlavu, jak jsem se s ním mohl nebavit, když je to Jágr. Ale tak to bylo. Někdy jsme měli prostě jiný názor,“ dodává k jejich spoluhráčství Klepiš.

Proto je trochu překvapivé, že se nyní Klepiš stal novou posilou Jágrova Kladna. Tento středočeský klub patřil v loňské sezoně v extralize k těm slabším a Jágr, který je majitelem „Poldovky“, by rád zamířil trochu výše v tabulce. A k tomu mu má pomoci právě Klepiš, který i navzdory svému věku (39 let) má stále na to podávat kvalitní výkony a dávat důležité góly.

Tak uvidíme, jak bude jejich spolupráce fungovat a jestli se po případné úspěšné sezoně chytnou kolem ramen a řeknou si: Co jsme si, to jsme si.

Zdroj: isport.blesk.cz , sport.cz