Kladno má problém. Nezískává body, navíc se Středočechům rozpadává kádr. Jardo, je čas se vrátit!

Přidat na Seznam.cz

Jako hlavní kandidát na baráž v hokejové extralize jsou vnímáni kladenští Rytíři. Ve středočeském klubu si samozřejmě nepřipouštějí, že by opět měli bojovat o holé přežití v nevyzpytatelné baráži, ale začátek sezony dává expertním hlasům za pravdu. Po čtyřech kolech má Kladno pouhé dva body, navíc se klubu rozpadává kádr. Už dva hráči mají stopku kvůli disciplinárním prohřeškům.

Nejdříve vyfasoval trest Jakub Strnad, který v utkání s Vítkovicemi narazil do rozhodčího Vladimíra Rožánka. Arbitr spadl na zem a dlouho se nezvedal. „Mrzí mě to, byla to nešťastná náhoda. V žádném případě jsem tam nešel s úmyslem rozhodčího srazit nebo zranit. Letěl tam puk, já ho dojížděl, snažil jsem se hlavně zavřít mantinel a vůbec jsem nepředpokládal, že se rozhodčí rozjede proti, takže jsme se srazili,“ popisuje Strnad incident ze svého pohledu na stránkách kladenského klubu.

Lítost kladenského útočníka přišla až po třech dnech od incidentu. Disciplinární komise mezitím rozhodla, že Strnad si nezahraje tři zápasy. O jeden zápas méně bude Kladnu chybět kanadský obránce Jake Dotchin, který v zápase se Spartou poslal k ledu jejího útočníka Filipa Chlapíka. Sparťanský forvard se přitom vůbec nechtěl prát, i to bylo důvodem, proč kladenský bouřlivák a častý aktér bitek dostal od disciplinárky trest.

Snad se už kladenští hokejisté uklidní, protože pokud by jejich absence narůstala, nezbylo by Jaromíru Jágrovi, než co nejdříve nazout brusle. Což by si jistě přáli kladenští (ale i jiní) fanoušci i za jiných okolností.

Zdroj: redakce, rytirikladno.cz