Kladno má naštěstí vedle Jágra další velkou legendu. Plekanec drží Rytíře nad vodou

Přidat na Seznam.cz

Rytíři Kladno byli od začátku letošní hokejové sezony pasováni mezi outsidery extraligové soutěže. A zatím se tyto prognózy naplňují. Uzavírají tabulku naší nejvyšší ligy. Avšak nemají to bodově daleko za svými soupeři o záchranu. Na Karlovy Vary ztrácí jen tři body, na České Budějovice čtyři a Litvínov se sedmibodovým náskokem je pořád ještě v dohledu. A právě Severočechy se povedlo kladenským hokejistům dnes na jejich ledě porazit 3:2, a to i díky vítěznému gólu Tomáše Plekance.

Nebýt tohoto 40letého útočníka, kdo ví, o kolik více by Kladno v tuto chvíli ztrácelo. Tento bývalý hráč Montrealu je jednoznačně nejlepší v kádru Kladenských, co se týče kanadského bodování. Navzdory svému věku je ve statistikách gólů a přihrávek v první patnáctce naší extraligy, další kladenský útočník Adam Kubík je až na 57. příčce.

Po dnešním zápase s Litvínovem má Plekanec na kontě osm gólů a sedmnáct přihrávek. Ale protože je letošní sezona už lehce za svou polovinu, bude muset trochu přidat, aby dosáhl loňských čísel – v ročníku 2021/22 se mu povedlo vsítit 17 branek a na dalších 36 přihrát. Na druhou stranu je jisté, že ho tyto statistiky tolik „netrápí“. Pro tohoto kladenského srdcaře bude nejhlavnější pomoci udržet svůj tým v nejvyšší soutěži i pro příští rok.

V kladenském dresu se tentokrát bodově neprosadil Jaromír Jágr. Ale i on jistě oželí své osobní ambice, jen když se bude Kladnu dařit. Následující utkání však nebude vůbec jednoduché, na kladenský stadion přijede loňský mistr z Třince. Severomoravané si vedou velmi dobře, jsou třetí v tabulce a dnes vyprovodili Kometu Brno domů s výpraskem 7:1.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz, rytirikladno.cz