Kincl tajil zdravotní problémy. Chtěl zápasit s Vémolou za každou cenu

Přidat na Seznam.cz

Jak už jsme vás informovali, zápas roku v MMA mezi Karlosem Vémolou a Patrikem Kinclem se neuskuteční kvůli zdravotním problémům „Terminátora“. Minulý týden byl odvezen do nemocnice se zánětem v těle, který ho dokonce ohrožoval na životě. Dnes ale vyšlo najevo, že i Kincl měl zdravotní potíže, které však tajil, protože se chtěl za každou cenu utkat s Vémolou. Když tento souboj padl, odmítl se utkat s jiným soupeřem.

„Byl jsem připraven nastoupit i s nepříjemným zraněním, které by po ostrém zápase skončilo s velkou pravděpodobností operací a x měsíců mimo hru. To je důvod, proč jsem nakonec nepřijal žádného soupeře. Odveta je pro mě osobní věc, kde jsem byl ochoten tento risk podstoupit. Lépe napsáno – byl jsem s tím smířen,“ připomněl Kincl čtyři roky starý duel s Vémolou, který prohrál.

Turnaj Oktagon 38, který se uskuteční 30. prosince v pražské O2 areně, tak přichází o druhé největší divácké lákadlo. „Patrik mě informoval, že má nepříjemné zdravotní problémy, ale do zápasu s Karlosem je přesto motivovaný nastoupit,“ řekl novinářům promotér a spolumajitel Oktagon MMA Ondřej Novotný.

Vůbec není v tuto chvíli jisté, zda se někdy duel Vémola – Kincl uskuteční. Vémola by se měl opět dostat do své původní formy, v tom není problém, jde však o Kincla, který přijal nabídku v tzv. „Modré pyramidě“. Vyřazovacím způsobem si to o titul rozdá šestnáct borců, což může ty nejlepší (postupující) zaměstnat na celý příští rok. Kromě Kincla by se tohoto klání měl zúčastnit např. i David Kozma. „Na základě interního klíče proti sobě nasadíme dvě osmičky, podle toho, jak nám to přijde zajímavé. Šestnácté jméno budou vybírat naši fanoušci ze tří předem určených možností,“ podotkl Novotný. „Bude to takové neoficiální mistrovství Evropy,“ dodal promotér akce.

Zdroj: sport.cz, mmashorties.cz