Khabib je majitelem rivala UFC a Bellatoru! Jeho organizace míří mezi ty nejlepší

Přidat na Seznam.cz

V roce 2020 proběhla v médiích informace, že se bývalý neporažený držitel titulu lehké váhy Khabib Nurmagomedov stal majitelem MMA organizace Eagle Fight Championship působící především v jeho rodném Dagestánu. Během jeho promotérské činnosti několikrát veřejně prohlašoval, že chce svou společnost zařadit mezi přední světové organizace v rámci MMA, píše server Sportskeeda.

Mnozí považovali jeho řeči za marketingový tah a nepřisuzovali jeho vyjádřením nějaký zvlášť velký význam. Nicméně jen v roce 2021 jeho organizace uspořádala celkem 14 akcí a dokonce oznámila expanzi do USA. To, že se nejedná o plané řeči, ví i promotér UFC Dana White.

„Organizaci EAGLE FC vedenou Khabibem musím brát za přímou konkurenci. Na rovinu, ten chlapec má neskutečné finanční zázemí a kolem sebe spoustu přátel a sponzorů. Pokud má nějaká organizace šanci se v MMA celosvětově prosadit, je to právě ta jeho“, sdělil.

Sám Khabib na tiskové konferenci pořádané pro turnaj EAGLE FC 46: Kevin Lee vs. Diego Sanchez, který by se měl konat opět v USA 11. března 2022, varoval dvě největší světové organizace.

„UFC a Bellator by měli být obezřetní s jejich bojovníky. Pokud nevěří svým bojovníkům, EAGLE FC je tady pro ně. Snažíme se podepisovat ty nejlepší a nejznámější bojovníky, ale nezapomínáme i na tu mladou generaci,“ vyjádřil se.

Médii dokonce v posledních dnech prolétla zpráva, že Khabib kontaktoval tým Jakea Paula a nabídl mu smlouvu. Mladý youtuber, který v minulém roce podstoupil souboje v boxu s bývalými MMA legendami a navíc pravidelně lobbuje pro MMA zápasníky za lepší platy a zdravotní péči, totiž již dříve nevyloučil, že by si rád „střihl“ i zápas v MMA.

Není žádným tajemstvím, že se při studiích věnoval wrestlingu a byl docela úspěšný. Až čas ukáže, jak to vše s organizací EAGLE FC dopadne, ale můžeme s klidným svědomím říci, že už teď má nakročeno velmi pozitivním směrem.

Zdroj: sportskeeda.com