Když se dva perou, třetí se směje. Dosáhne nenápadný Třinec pátého titulu v řadě?

Přidat na Seznam.cz

Hokejoví experti, ale možná i většina neutrálních fanoušků, tipují extraligové finále Pardubice – Sparta. A dává to samozřejmě smysl. Jsou to nejbohatší kluby. Mají kádry napěchované reprezentanty, co mají zkušenosti s NHL. A jejich diváci chodí v počtu devíti, desíti tisíc, což je velká fanouškovská síla a nesmírná výhoda domácího prostředí. Avšak neměli bychom zapomínat ani na třetího vzadu, a to na třinecké Oceláře.

Co by naopak hrálo ve prospěch třineckých hokejistů ohledně zisku titulu? Tak především drtivá většina kádru vloni slavila (i předloni a předpředloni) titul, což je velká síla zkušeností. Ze solidního brankáře základní části se zpravidla v play-off stane nepřekonatelný fantóm (vloni a předloni to byl Ondřej Kacetl). A pak tu může být velké očekávání u pardubických a sparťanských fanoušků, což může jejich „miláčky“ znejistět.

Třinec vsadil ve čtvrtfinále s Českými Budějovicemi v brankovišti na Marka Mazance. A byl to skvělý tah, který gólman potvrdil dvěma vychytanými nulami! Ani kanonýr Milan Gulaš nedokázal na strážce třinecké svatyně vyzrát. „Pár šancí jsme si vytvořili, ale stejně jsme zatím nevstřelili ani gól. Musíme tohle zintenzivnit. Víc puky dostávat na bránu, ať se tam třeba nějaký odrazí. Pak by se hrálo trochu jinak,“ podotkl po druhém zápase (oba skončily 2:0) trenér Motoru Ladislav Čihák.

Třinečtí hráči mají kromě zisku pátého titulu ještě jednu velkou motivaci. Budou na ledě bojovat i za Jakuba Jeřábka, kterému na konci základní části v zápase s Pardubicemi nechtěně při pádu zalehl nohu Richard Pánik. Jeřábek byl okamžitě převezen do nemocnice. Diagnóza? Otevřená zlomenina holení a lýtkové kosti. Nyní třinecký obránce fandí svým spoluhráčům z nemocnice. „Posledních pár dnů už je to lepší. První dny byly těžké, ubíjející. Stav byl stejný, nic moc se neměnilo. Teď už to vypadá líp, všechno jde dobrou cestou. Každým dnem je to lepší,“ říká 32letý rodák z Plzně. „Kluci za mnou chodili od prvního dne. Donutili mě myšlenky hodit jinam, být pozitivní. Některým klukům od nás se stalo něco podobného, takže mi hned dávali svoje rady a zkušenosti,“ dodává Jeřábek.

Zdroj: redakce, hcocelari.cz