„Kdyby Sparta hrála v turecké lize, byla by minimálně v první trojce,“ chválí Spartu v Turecku

Přidat na Seznam.cz

Sparťané si v Istanbulu v zápase Play Off Evropské ligy hned po úvodním hvizdu vytvořili několik slibných šancí, skóre ale otevřeli hosté, kteří v 19. minutě zužitkovali rychlý výpad po levém křídle. Po změně stran se začaly dít věci, čtyřikrát se měnilo skóre a padly dvě červené karty. Svěřenci Briana Priskeho se tak po výsledku 2:3 vracejí do Prahy s jednogólovým mankem.

Například turecký komentátor Rıdvan Dilmen říká: „Podle mě Galatasaray porazila velmi dobrý tým. Kdyby byla Sparta v turecké lize, byla by minimálně v první trojce. Je tu něco důležitějšího než taktika. Důvěra a přátelství, Galatasaray by bez sebevědomí na výhru 3:2 nedosáhla.“

„Pokud dokážete vyhrát proti takovému atletickému týmu, i když máte méně než 10 hráčů, je to velký úspěch. Jsem si jistý, že Galatasaray se svou kvalitou a ambicemi dosáhne výsledku jaký potřebuje, v České republice to ale nebude vůbec jednoduché.“ pokračoval.

Galatasaray zažil v této sezóně nejdůležitější comeback v Evropě. Český tým nám ukázal, že není snadnou kořistí. Zejména tím, že dobře přihrával, rychle a efektivně napadal, dělal Galatasarayi vážné problémy.

Odveta se hraje ve čtvrtek 22.2. v Praze na Letné.

Zdroj: Haberturk, AC Sparta Praha