Kdyby Bouchardová nevěřila ve své tenisové schopnosti, „rodila by děti,“ říká. Chce zpět na vrchol

Přidat na Seznam.cz

Kanaďanka Eugenie Bouchardová byla kdysi považována za tenisovou senzaci a její hvězdné výkony ji vynesly až na páté místo světového žebříčku WTA. Její kariéru však zhatila zranění a nyní se devětadvacetiletá tenistka krčí na 292. místě, uvedl portál Sport Skeeda.

Dobrou zprávou pro Bouchardovou je, že se zotavila ze sedmnáctiměsíční pauzy způsobené zraněním. Zdá se, že je opět připravena soutěžit na nejvyšší úrovni.

Na tiskové konferenci před turnajem ITF Oeiras Ladies Open v Portugalsku Bouchardová vtipným komentářem odhalila, jakou vášeň pro tenis stále chová. Wimbledonská vítězka z roku 2014 doufala, že se jí podaří znovu nastartovat kariéru, protože se chce vrátit na vrchol ženského profesionálního tenisu.

Dlouhá absence Eugenie Bouchardové v tenisu nezlomila její víru v sebe sama.

Během tiskové konference Bouchardové se jí jeden z tazatelů zeptal, zda stále věří, že může vyhrávat trofeje. Bouchardová odpověděla: „Samozřejmě, mám pocit, že bych tomu nevěnovala tolik času a úsilí, kdybych tomu stále nevěřila.“

Zamyslela se také nad svým dlouhým obdobím na vedlejší koleji kvůli různým zraněním. Podle Bouchardové je zotavení z tak dlouhého výpadku vždy obtížné. „Vrátit se po zranění je hodně náročné. Chce to hodně trpělivosti, hodně času, hodně energie a život je krátký, víte.“

Bouchardová si nejlepší slova schovala na závěr své odpovědi. „Takže to dělám, protože si myslím, že na to pořád mám. Kdybych to nedělala, rodila bych děti nebo něco jiného.“ Několik trenérů se snažilo Bouchardové pomoci vrátit se tam, kde byla, ale její zranění tomu bránila. Přesto sebevědomí Kanaďanky budí respekt, zvláště po dosavadním bouřlivém roce 2023.

Rok 2023 byl pro Bouchardovou zatím obtížný

Od návratu k profesionálnímu tenisu po zranění se Bouchardová jen těžko dostává do formy, která z ní dělala tak obávanou hráčku. ASB Classic byl jejím prvním turnajem v roce 2023, ale čekal ji brzký konec. Následně se objevila v kvalifikaci Australian Open a nepostoupila do finále.

Před odjezdem do Portugalska se zúčastnila turnaje WTA 250 Copa Colsanitas. Ani tentokrát se jí nepodařilo proniknout do hloubky turnaje. Bouchardová bude jistě doufat, že se jí v Portugalsku bude dařit lépe, neboť se před French Open 2023 usilovně snaží dostat zpět na vrchol svých sil.

Zdroj: sportskeeda.com, essentiallysports.com, redakčně upraveno