Kdo získá novou hvězdu reprezentace? Pokladníci Slavie a Plzně už vyndávají z kasičky miliony. Přidá se i Sparta?

Přidat na Seznam.cz

Tak na tento zápas Mojmír Chytil nikdy nezapomene. Poprvé v životě na sebe navlékl reprezentační dres, vstřelil hattrick a to obojí na olomouckém stadionu, kde právě působí. „Vždycky jsem si myslel, že si budu nejvíc pamatovat na první gól tady Spartě, ale tohle to převýšilo,“ řekl dojatě 23letý útočník po zápase s Faerskými Ostrovy novinářům.

Pro český nároďák byl zápas se Seveřany jen „obyčejný“ přátelák, zatímco fotbalová elita se chystá na mistrovství světa, které začne už tuto neděli v Kataru. Trenér Jaroslav Šilhavý se musel vypořádat s mnoha absencemi především z trojlístku našich nejlepších týmů – Plzně, Slavie a Sparty. S trochou nadsázky se dá říci, že tyto kluby udělaly dobře, že nepustily své hráče (čeká je totiž Český pohár). Aspoň tak poznaly, co v Chytilovi je, protože jinak by od začátku těžko nastoupil a hattrick by se nekonal. A teď půjde o to, kdo z nich tohoto střeleckého šikulu získá do svých služeb.

Plzeň – Západočeský klub má v útoku spolehlivého Chorého, který se sice zapsal i ťukancem do Sparťana Sørensena, ale jinak dával důležité góly. Dalším zajímavým útočníkem je Jan Kliment, kterého však trápí často zranění. I proto by se Chytil Plzni velmi hodil, navíc je jinačí typ než Chorý, který je spíše vysoký hlavičkář.

Slavia – Sešívaným nevyšel podzim podle představ. Jsou „až“ druzí za Plzní a v evropských pohárech se na jaře už nepředstaví. Ta druhá záležitost souvisí i s mizernou střeleckou potencí, Tecl se Sorem zklamali a Jurečka nebyl pro Konferenční ligu na soupisku zapsán… Zkrátka, šikovný útočník by se Pražanům velmi hodil v boji o český titul.

Sparta – Odchod do Sparty je asi nejméně pravděpodobný, protože Letenští mají vepředu dvojici Kuchta, Čvančara a spíše potřebují šikovné středopolaře, kteří jim budou ty balóny nabízet do vyložených šancí. Ale na druhou stranu zase by zmiňovaná dvojice věděla, že nemá své místo jisté, pokud by olomoucký forvard na Letnou přišel a přinutilo by je v přípravném období makat na 110%.

Zkrátka i během MS, které se Čechů netýká, bude zajímavé český fotbalový rybníček sledovat. Čí pokladník tu stojatou vodu rozvíří?

Zdroj: redakce, idnes.cz