Kdo vyzve Jágrovo Kladno? Zlín nebo Vsetín?

Přidat na Seznam.cz

Velké bitvy o všechno se blíží. Horkokrevní fanoušci by řekli, že to bude válka. Už pozítří se rozjede série o vítězství v první hokejové lize mezi Zlínem a Vsetínem, což jsou dlouhodobí a nesmiřitelní rivalové. Dělí je s nadsázkou jen jeden kopec na Valašsku, takže se kromě nesmlouvavých bojů na ledě počítá i se slovním jiskřením v hledišti. Který z týmu prokáže větší kuráž a především hokejovou kvalitu, bude mít možnost následně proti Kladnu bojovat o extraligu.

Jedním z tahounů vsetínského mužstva by měl být bývalý reprezentační obránce Ondřej Němec. „Když jsem se domluvil se Vsetínem na angažmá, představoval jsem si, že finále se Zlínem by mohla být třešnička na dortu. Těším se na neskutečnou atmosféru, která na Lapači bude. Nedovedu si to ani představit. Bude to neskutečný závěr mé kariéry. Tohle byl můj sen, který se splnil. Takto jsem si to v duchu nalajnoval a vyšlo to. Jsem z toho nadšený a myslím si, že půjde o svátek pro celé Valašsko.“

Pro Němce bude tento souboj pikantní i v tom, že v zlínském dresu nastoupil nejen v roce 2001 ke svému prvnímu extraligovému zápasu, ale do Baťova města se vrátil ještě v loňské sezoně. „Loni jsem se rozhodl pro Zlín, protože jsem ještě chtěl hrát extraligu. Přišel jsem ze Sparty, kde jsem si dokázal, že pořád chci hrát na nejvyšší úrovni. Přijal jsem nabídku Zlína. Bohužel sezona nebyla taková, jak jsme si představovali. Spadlo se, byla tam spoustu problémů. Ve Zlíně musel přijít nějaký restart, asi ho udělali. Udělali všechno pro to, aby poskládali tým na to, aby hráli o nejvyšší příčky a o postup. Proto je to krásné vyvrcholení příběhu,“ uvedl 38letý bek.

První dva zápasy se 1. a 2. dubna odehrají na vsetínském stadionu, na zmiňovaném Lapači, ve Zlíně se oba týmy představí 5. a 6. 4. Zájem bude velký, možná větší než je kapacita zlínského hokejového stánku. Přednost tak budou mít věrní fanoušci, nebo-li permanentkáři. Zlínští fanoušci v play-off jsou úžasní a našemu klubu významně pomáhají. Dokazují, že Zlín je hokejové město, což je zároveň závazek k tomu udělat vše pro to, aby se klub dostal zpět na vrchol. Já se velmi těším na plný zlínský stadion. Již nyní víme, že je o vstupenky enormní zájem a chceme v první řadě odměnit fanoušky, kteří chodí na stadion pravidelně,“ uvedl Robert Hamrla, generální manažer klubu.

Ještě dodejme, že sobotní zápas bude vysílat Česká televize.

Zdroj: beranizlin.cz, hc-vsetin.cz