Kdo se jako první vyhrabe z bahna? Olomouci a Jablonci hrozí čtvrtá prohra v řadě

Přidat na Seznam.cz

O víkendu se fanoušci první fotbalové ligy těší především na duel Plzeň – Slavia, který může hodně zamíchat s prvním místem tabulky. Neméně zajímavé je i „malé“ pražské derby Bohemians – Sparta či moravskoslezské derby Ostrava – Karviná. Pozornost však jistě poutá i duel Olomouc – Jablonec. Tyto týmy sice nehrají ani o titul, ani o bytí a nebytí v první lize, přesto v současné chvíli zaujímají jeden nezáviděníhodný primát – prohrály třikrát za sebou. Další porážka by Olomouci zkomplikovala účast v první šestce, Jablonec by při další porážce ještě více zabředl ve skupině o záchranu.

V Olomouci došlo na jaře k výměně trenéra, Václava Jílka vystřídal z pozice dosavadního asistenta Jiří Saňák. Zatím však k hernímu ani výsledkovému zlepšení na Hané nedošlo. Naposledy se marně Olomoučtí pokoušeli získat body ve Zlíně. Sice dokázali dát dva góly, ale tři dostali. „Tato porážka bolí opravdu dost. Dostali jsme strašně laciné branky. I když jsme vstoupili na jaře po dlouhé době dobře do zápasu. Do gólu jsme relativně drželi organizaci i kontrolu nad zápasem. Při prvním gólu jsme nechali Slončíkovi hodně prostoru. Druhý gól byl ze standardky, přitom jsme z ní nedostali gól asi dva roky. To domácím hodně pomohlo a o to víc to bolelo. Tyhle věci nás hodně sráží dolů,“ uvedl Saňák. Jsme dole. Jsme dole jako klub i jako tým. Trápíme se, což nám svazuje nohy. Musíme se více semknout a společně se z toho dostat.“

Olomouc klesla na osmé místo a nejen že tak vypadla z první šestky, která bude hrát o poháry, nemá daleko ani ke skupině, která bude bojovat o uchování prvoligové příslušnosti. „Co se týče postavení v tabulce a bodového zisku, čeká nás mimořádně důležitý zápas. Všichni si to uvědomujeme. Připravujeme se ale jako vždycky s naprosto nejlepším vědomím, jako na jiné zápasy. V tom se příprava neliší,“ řekl před utkáním trenér Jiří Saňák.

I Jablonec naposledy prohrál 2:3 (s Ostravou). Rozdíl byl v tom, že Severočeši hráli doma. „Baník byl velice dobře připravený a vyhrál tu zcela zaslouženě. Jsem s tím klubem spjatý, zažil jsem tam něco krásného a na to se nedá zapomenout. Oni mají skvělou diváckou kulisu a ten region by si poháry zasloužil. Ale já jsem trenér Jablonce a my teď máme svoje problémy,“ vzpomínal jablonecký kouč Radoslav Látal na svá hráčská léta v Baníku.

Jablonci bude v Olomouci chybět několik hráčů, ať už ze zdravotních důvodů či kvůli karetním trestům. Do Olomouce jedeme s tím, co máme k dispozici. Nějací hráči jsou vykartovaní, takže určitě v plné síle nejsme. Na hřiště nastoupí zdraví a odhodlaní hráči a budeme bojovat o co nejlepší výsledek. Olomouc taky hraje o hodně, taky se jim nepodařilo jako nám pár kol vyhrát. Bude to zápas o důslednosti, dobrém bránění a třeba jednom gólu,“ dodává Látal.

Zdroj: sigmaolomouc.cz, fkjablonec.cz