Kdo přemůže sílu českobudějovického „hradu“? Motor doma válí a stoupá tabulkou vzhůru

Přidat na Seznam.cz

Už se neví přesně, kdo první vyřkl přísloví: můj dům, můj hrad, ale v současné době si toto heslo často opakují v Českých Budějovicích. Hokejisté Motoru včera posedmé za sebou a celkově v této sezoně pojedenácté (z toho devětkrát v základní hrací době) vyhráli na svém ledě. I díky tomu se drží na solidní sedmé příčce, ze které mají blíže mezi nejlepší čtyřku (zaručující jisté čtvrtfinále) než k záchranářským problémům (4. Litvínov 50 bodů, … 7. Motor 46, …. 14. Mladá Boleslav 21).

Další vítězný korálek na šňůru výher si České Budějovice připsaly proti Mountfieldu. Hradecké hokejisty Motor porazil 4:2. Zatímco první třetina byla ve znamení vyloučení (Motor – 2, Mountfield – 5), druhé dějství už konečně přineslo i góly. Jako první se ve 21. minutě trefil hostující Okuliar. Do osmi minut však už byl ale stav příznivý pro domácí (Koláček, Guláš). Hosté sice čtyři minuty před odchodem do kabin srovnali, ale českobudějovický Valský vrátil vedení na domácí stranu. Poslední třetina byla velmi podobná první části, bylo více vyloučených, než přesných střelců. Diváci však nakonec alespoň jeden gól viděli a to k jejich potěše, protože ve 47. minutě pečetil vítězství Kubík.

Věděli jsme, jaký hraje Hradec hokej, a připravovali jsme se na to. Hrál se vyrovnaný a bojovný zápas s množstvím soubojů. Byli jsme efektivnější a za tři body jsme moc rádi,“ uvedl domácí kouč Jiří Hanzlík.

Hostující lodivod uznal kvality soupeře na domácím ledě. „Připravovali jsme se na Motor s tím, že je doma velice silný. Domácí vyhráli zaslouženě. Předčili nás v osobních soubojích a tlaku do branky. Byl to hodně energický zápas hraný ve vysokém tempu,“ podotkl Tomáš Martinec.

Co se týká domácích zápasů, jsou České Budějovice v tabulce na druhém místě za Litvínovem. Naopak venku jsou Jihočeši až na 12. místě… Z venkovních kluzišť si zatím přivezli pouhá tři vítězství. Tuto bilanci budou mít nyní možnost vylepšit ve čtvrtek, kdy se v Brně střetnou s Kometou.

Zdroj: redakce, hcmotor.cz