Kdo je nejlepším extraligovým týmem letošního roku? Ani Pardubice či Sparta, ale Kometa Brno

Přidat na Seznam.cz

Tabulka po 38. kole české extraligové soutěže nám ukazuje, že vládnou Sparta s Pardubicemi. S větším bodovým odstupem následují Třinec, Litvínov, Liberec a Brno. Avšak pokud bychom udělali tabulku jen ze zápasů roku 2024, na čele bychom našli posledně jmenovaný tým. Hráči Komety se rozjeli ke skvělým výkonům a dnes si proti Liberci připsali pátou výhru za tři body. I díky tomu jsou Brňané na šestém místě se čtyřbodovou ztrátou na čtvrtý flek, který zaručuje jistý postup do čtvrtfinále.

Pryč je velká brněnská krize z prosince, kdy Kometa zas naopak prohrála pět utkání po sobě. Brnu se nyní daří i střelecky, ze tří utkání má průměr více jak čtyři branky. Tento počet dnes doma vsítila Bílým Tygrům. Domácí měli skvělý začátek, už ve 4. minutě se díky Gazdovi ujali vedení. Jenže pak brněnským hráčům trvalo dlouhých 42 (!) minut, než vstřelili další gól. Mezitím se podařilo nejlepšímu hráči v kanadském bodování Fillipimu vyrovnat. Kometa však v poslední třetině zabrala a třemi góly zařídila, že všechny body zůstaly na jihu Moravy.

Musím říci, že to bylo velice těžké utkání. Začali jsme velmi dobře, během prvních deseti minut jsme hráli velmi aktivně, měli jsme hodně šancí a dali jsme první gól. Postupně jsme se ovšem poněkud vytráceli z ledu, Liberec začal přebírat iniciativu a postupně nás dostával pod tlak. Prakticky celou druhou třetinu jsme zůstávali pod tlakem, ale naštěstí nás svým skvělým výkonem podržel Honza Kavan a držel nás i během celého utkání,“ začal s hodnocením zápasu asistent trenéra Jiří Otoupalík. „Rozhodující moment byl během třetí třetiny, kdy jsme si k naší hře něco řekli, protože bylo jasné, že musíme něco změnit. Začali jsme být opět aktivnější a ve chvíli, kdy to na sebe vzal Martin Zaťovič a proměnil tu šanci, kterou jsme si vytvořili, se hra z naší strany uklidnila a zápas jsme nakonec dotáhli do vítězného konce. Jsme velice rádi za získané tři body.“

Z dalších dnešních zápasů jistě zaujala domácí porážka Sparty s Karlovými Vary 1:4. Díky tomu se na první místo vrátily Pardubice, které si doma poradily s Třincem 5:3.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 5:3 (3:0, 1:1, 1:2) Branky a nahrávky: 2. A. Musil (Paulovič), 7. Radil (Čerešňák, M. Kaut), 11. Říčka (Košťálek), 33. Hájek (Poulíček), 45. Radil (Sedlák) – 40. D. Voženílek (Nedomlel, J. Jeřábek), 51. M. Růžička (D. Voženílek, M. Roman), 53. D. Voženílek (M. Roman).

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) Branky a nahrávky: 7. Krejčík (Sobotka, Němeček) – 4. Kofroň, 35. Černoch (Plutnar), 48. Kružík, 60. O. Procházka.

HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) Branky a nahrávky: 4. Gazda (Marcinko, J. Kos), 46. Zaťovič, 53. Flek (Cingel), 58. Pospíšil (Holland, Marcinko) – 34. Filippi (McCoshen, J. Vlach).

Zdroj: redakce, hc-kometa.cz