Kdo je černý kůň extraligy? Obhájce titulu z Třince

Přidat na Seznam.cz

Obhájce titulu, ať už jde o jakýkoliv sport, bývá zpravidla i jedním z favoritů následujícího ročníku. Avšak co se týká české hokejové extraligy, Třinec nebyl před touto sezonou vnímán jako kandidát na titul. Tato „pocta“ byla z velké části přidělena Pardubicím a též pražské Spartě. Nikdo jiný podle expertů moc pomýšlet na mistrovský pohár nemůže.

Pardubičtí hráči sice ustáli odvolání trenéra Václava Varadi a nadále vyhrávají, záleží však, zda nejde o určitou „setrvačnost“, kterou nastolil odvolaný kouč. Play-off je jiná soutěž, s kterou měl Varaďa velké zkušenosti a ještě větší úspěchy (tři tituly s Třincem). Ani Sparta nemůže s velkým klidem vstupovat do vyřazovací části, její fanoušci už začínají být nervózní. Vždyť Pražané nevyhráli titul už 16 let!

A těchto okolností může využít Třinec, který je v tuto chvíli v závětří na třetím místě. Ani vloni nebyli Oceláři vnímáni jako největší favorit (opět to byly Pardubice se Spartou), i z toho důvodu, že odešel Václav Varaďa. Přesto se Severomoravané dočkali dalšího zlata.

Třinec dokázal včera Kometu, která se dostala v tomto roce do skvělé formy, porazit. A to i bez dvou zraněných opor Marka Daňa a Libora Hudáčka. „Pro nás je tohle strašně důležité vítězství. Věděli jsme, že Kometa hrála v posledních zápasech skvěle. Hodně nám pomohl začátek. Dali jsme dva góly, uklidnili jsme se. Hlavně první dvě třetiny jsme hráli velmi dobře. Pak jsme dostali gól na konci naší přesilovky, tam jsme dali Brnu šanci. Měli pak šance, tlak, podržel nás Marek Mazanec. Pro nás opravdu velmi důležité body, pochvala do kabiny,“ podotkl třinecký kouč Vladimír Országh.

Dvěma góly k výhře výrazně přispěl David Cienciala, který takřka po pěti letech znovu oblékl dres Ocelářů. „Jsem za to rád, že mi to tam padlo. A hlavně, že jsme vyhráli. Dopadlo to hezky!“ uvedl šťastný navrátilec, který naposledy hrál v Pardubicích. „Já měl na rozbruslení husí kůži. Dýchlo to na mě. Oceláři jsou klub, ve kterém jsem vyrostl. Hrál jsem tady od přípravky až po áčko, mé srdce vždycky v Třinci zůstalo. Splnilo se mi přání se sem vrátit, obnovená premiéra mi vyšla, a teď jedeme dál.

Zdroj: redakce, hcocelari.cz