Kdo chce získat titul, musí uspět v každé sérii, říká volejbalový reprezentant Moník

Přidat na Seznam.cz

Repríza loňského finále nastává už v semifinálové sérii play off volejbalové extraligy. A tím bude souboj VK Karlovarsko – VK Lvi Praha. Je tudíž jasné, že do kýženého finále se dostane jen jeden z těchto českých špičkových týmů. Uvědomuje si to také reprezentant Milan Moník (na snímku), který je oporou pražských Lvů.

Pětatřicetiletý volejbalista se snaží v extraligových bojích využívat i herní zkušenosti z mezinárodní scény, kterou dobře zná z národního týmu i z evropských pohárů v klubových barvách.

Kdo chce získat titul, musí uspět v každé sérii,“ říká Moník.

Pražský klub je pro Moníka už šestou extraligovou štací. Začínal v Ústí nad Labem, prošel i Příbramí, Benátkami nad Jizerou, Kladnem a Frýdkem-Mískem, odkud před dvěma lety zamířil do Prahy.

To je život sportovce. Záleží na každém, jak se s tím popere. Frýdek-Místek byl od mého rodiště i někdejších klubů daleko, ale pokaždé je s tím spojena nějaká zkušenost. V Praze potom začala další kapitola a jak se říká, byla to pro mě zase výzva,“ svěřil se Moník už po několika měsících působení v pražském celku.

Ihned se zařadil mezi stavební kameny družstva, které na něj bude spoléhat i v atraktivním semifinále proti Karlovarsku.

Nejprve jsme ale museli přejít ve čtvrtfinále přes Kladno. Byla to ve srovnání s dalšími sériemi nejtěžší prověrka, protože ostatní tři semifinalisté postoupili snadným způsobem po třech zápasech,“ připomněl Moník na klubovém webu.

Byli jsme rádi, že jsme čtvrtfinálovou část ukončili na Kladně a tím nám spadl kámen ze srdce. Nejen hráčům, ale i vedení klubu. Možná se na straně soupeře projevila nervozita,“ mínil ostřílený reprezentant.

Volejbalisté VK Lvi Praha se už soustřeďují na duely o postup do finále.

První krok v play off jsme tedy zvládli a máme aspoň nějaký krátký čas na regeneraci. Vyšlo to tak, že dojde na reprízu loňského finále. To už je minulost. Obhájce titulu z Karlovarska vyhrál letos základní část a díky tomu má výhodnou pozici pro další fázi sezony,“ dodal Moník.

Série Karlovarska s VK Lvi Praha, která je na pořadu od 3. dubna, bude pikantní i z toho důvodu, že na obou stranách působí čeští reprezentanti, kteří se dobře znají z národního týmu. Jeho trenérem je přitom Jiří Novák, současně kouč Karlovarska.

zdroj: autorský článek