Kdo bude největší hvězda druhé ligy? Jednoznačně Hušbauer, kterého získala Příbram

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté Příbrami se letos v květnu jen těsně nedostali do první fotbalové ligy, v baráži nestačili na Pardubice. I pro následující sezonu bude jejich cílem zabojovat o návrat do nejvyšší soutěže. K tomu však bude potřeba zkvalitnit kádr, aby mohli pomýšlet na první místo a vyhnuli se tak ošidnému play-off. A dnes představili v Příbrami opravdu zajímavé jméno, zelený dres bude na podzim oblékat Josef Hušbauer.

Bývalý reprezentační záložník se vrací do Příbrami po 13 letech. V sezóně 2009/2010 sehrál v příbramském dresu 22 zápasů a vstřelil 4 branky. Poté hrál ve Viktorii Žižkov a Baníku Ostrava, ale jeho hvězdná kariéra se započala až ve Spartě a Slavii, se kterými získal čtyři tituly. V sezoně 2013/14 se dokonce stal v dresu Slavie králem ligových střelců, když vsítil osmnáct branek. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá – Cagliari, Drážďany a kyperské kluby Anorthosis a APK Karmiotissa.

Příchodem Pepy se výrazně zkvalitní naše rady a přijdou potřebné zkušenosti, ze kterých může náš mladý kádr jen těžit. Věřím, že bude leaderem mužstva na hřišti i mimo něj,” uvádí k příchodu zkušeného záložníka ředitel příbramského klubu Jan Starka.

Zdroj: redakce, fkpribram.cz