Kautova skvělá premiéra. Mladý útočník dal gól a pomohl k výhře nad velkým rivalem

Přidat na Seznam.cz

Pardubice vstupovaly do letošní sezony s jasným cílem – získat titul. Aby mohly tento cíl splnit, bylo potřeba ještě posílit už tak slušně „našlapaný“ kádr. Jedním z nových hráčů byl i pardubický odchovanec Martin Kaut, který ale nejdříve musel doléčit zranění z letní přípravy. Až v 9. kole byl schopen tento útočník nastoupit do zápasu. A byla to úspěšná premiéra. Nejenom že se Pardubicím povedlo porazit rivala z Hradce Králové, ale Kaut navíc k vítězství přispěl gólem. „Užil jsem si to moc. Lepší návrat jsem si nemohl přát. Vítězný zápas v derby, jsem hrozně rád, že jsme tu získali 3 body,“ řeklo 24leté pravé křídlo.

Kaut dával svůj gól ve chvíli, kdy byl stav nerozhodný 1:1. Do konce utkání se povedlo Pardubickým vsítit ještě další dva góly, naopak domácí Hradec se zmohl už jen na jednu přesnou trefu. Pardubice jsou tak nadále na prvním místě, ale jen o skóre před Litvínovem. „Já si myslím, že jsme viděli velmi dobrý a kvalitní zápas. Hodně se to blížilo zápasu play-off před bouřlivou atmosférou, což samozřejmě u derby dává jasně najevo, že je to hodně sledovaný duel. Hradec hrál velice dobře, ale my i díky zkušenostem jsme ten konec uválčili a zápas dotáhli do vítězného konce,“ uvedl Aleš Krátoška, asistent trenéra HC Dynamo Pardubice.

Pardubice to v žádném případě neměly jednoduché, stav 2:1 před koncem druhé třetiny „perníkářům“ nezaručoval klid do posledního dějství. Ale nakonec přece jenom odcházeli do šaten před třetí třetinou s radostnějšími pocity. „Měli jsme tam momenty, kdy jsme měli více ze hry, ale osm sekund před koncem druhé třetiny přišel gól na 3:1, který byl pro Pardubice hodně důležitý, protože tam se ten zápas lámal,“ říká hradecký obránce Tomáš Pavelka, který dvakrát v utkání asistoval. „Ve třetí třetině jsme, myslím, byli lepší, ale těžko se to už proti takovému soupeři dotahuje. Pak jsme sice dali kontaktní gól, ale když soupeř dal branku do prázdné ve chvíli, kdy jsme hráli v šesti, bylo rozhodnuto…

Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Lalancette (Blain, T. Pavelka), 44. Blain (T. Pavelka) – 17. T. Zohorna (Vála, R. Kousal), 32. M. Kaut (Cienciala), 40. Vondráček (Hrádek, Mandát), 59. Cienciala. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 6533.

Po Pardubicích druhý největší favorit na zisk titulu Sparta nečekaně prohrál na domácím kluzišti s Libercem 1:4. „Myslím si, že první třetina nebyla špatná. Ve druhé třetině jsme hodně polevili, Liberečtí byli všude dříve a výhru si zasloužili víc než my. Lépe bruslili, byli dravější, měli větší chuť, jako kdyby chtěli vyhrát více než my. Přišlo mi, že jsme tentokrát byli jako profesoři, kteří jsou bez šťávy. V příštím zápase musíme odevzdat úplně jiný výkon než tentokrát,“ uvedl sparťanský útočník Ondřej Najman.

V příštím kole bude Sparta zajíždět do Litvínova, který se nečekaně drží na skvělém druhém místě. „Jsou teď na vlně, takže se na ten zápas hrozně těším, obzvlášť ještě když hrajeme u nich doma. Je to tam vždy nepříjemné, fanoušci je ženou dopředu. Hala je taková zvláštní, ale odehrálo se tam hodně historických bitev. Bude to pro nás výborná výzva,“ dodal Najman.

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Kempný (Řepík) – 4. M. Ivan (Rychlovský, Filippi), 30. Melancon (A. Najman, Flynn), 45. A. Najman (Hawryluk, Melancon), 58. Filippi. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 9355.

Zdroj: hcdynamo.cz, mountfieldhk.cz