Kaut se pokusí zachránit kariéru v San Jose. Hertl si ho vezme pod svá křídla

Přidat na Seznam.cz

Martin Kaut byl před několika lety vnímán spolu s Martinem Nečasem a Filipem Chytilem za velký český hokejový talent, který by se měl prosazovat v NHL. Jenže zatímco oba zmiňovaní hráči si už vybudovali svá místa v Carolině a New York Rangers, Kaut se v Coloradu neskutečně trápil. Během pěti let dostal šanci jen v 47 zápasech, ve kterých si připsal šest kanadských bodů za tři góly a tři asistence.

A proto brněnský rodák jistě přivítal výměnu do San Jose, které v letošní sezoně prochází „rekonstrukcí“. Třetí největší město v americkém státě Kalifornie ztrácí po dvou třetinách sezony na poslední postupové místo 13 bodů, což ještě není zdaleka konec nadějí na play-off. Přesto hokejoví experti s účastí San Jose už příliš nepočítají a očekává se, že se vedení spíše pokusí sestavit kvalitní tým pro příští sezony. A to dává velkou šanci právě Kautovi, který může ukázat, co v něm je. A s ním samozřejmě i další mladí hráči, kteří mohou hrát bez větších nervů, pokud by jim utkání případně příliš nevyšlo.

Kautovi bude k dispozici Tomáš Hertl, který patří k nejzkušenějším hráčům San Jose. Tento 28letý útočník v létě podepsal dlouholetou smlouvu a klub chce právě kolem něj vybudovat tým, který se vrátí do pozic, v kterých byl v dřívějších letech. Před sedmi lety dosáhlo San Jose největšího úspěchu, když hrálo ve finále Stanley cupu. To ještě ale dres „Žraloků“ oblékali takové persony jako Joe Thorton, Patrick Marleau či Joe Pavelski. Možná jednou i Kaut se dostane na jejich pozice a bude časem i on legendou týmu. Ve svých 23 letech na to má pořád dost času.

Zdroj: redakce, nhl.com