Kateřina Mrázová vstupuje do dějin. Jako první česká hokejistka vsítila gól v nové kanadsko-americké lize

Přidat na Seznam.cz

Ženský hokej je v České republice čím dál tím víc populárnější. Můžou za to bronzové úspěchy reprezentantek z MS posledních let. Rekordy sledovanosti světových šampionátů stoupají a je možné, že si časem čeští fanoušci najdou i chuť fandit našim hráčkám v kanadsko-americké lize.

PWHL nebo-li Professional Women’s Hockey League je od letošního roku nová zámořská soutěž, což je trochu obdoba mužské NHL. A stejně jako v kanadsko-americké lize najdeme české hokejisty, i v PWHL se objevují naše hráčky. Jako např. Kateřina Mrázová, která v zápase Ottawa – Montreal vsítila za domácí gól, přesto její tým podlehl 2:3. Na výhře montrealského týmu se podílela další česká reprezentantka Tereza Vanišová jednou asistencí. Za Montreal nastoupila i Dominika Lásková, v dresu Ottawy se představila Aneta Tejralová. A aby českých stop v tomto utkání nebylo málo, Ottawu trénuje trenérka české reprezentace Carla MacLeodová. V PWHL bude působit ještě Denisa Křížová, kterou čeká premiéra v dresu Minnesoty ve středu.

Nová prestižní soutěž od začátku přilákala spoustu diváku. A právě v zápase Ottawa – Montreal byl vytvořen nový rekord v počtu diváků na ženském profesionálním hokeji. Do ottawské haly si našlo cestu 8318 fanoušků. Maximem dosud bylo 7765 lidí, to však bylo na evropském kontinentě, na zápasu švédské ligy Brynäs – Lulea v roce 2022.

Zámořské soutěže se v prvním ročníku účastní tři americké a stejný počet kanadských týmů.

Zdroj: ottawasun.com, cbc.ca